OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
401 / 423
<
>
Dzisiaj nie będzie śmiesznych tytułów, wygłupów itd. Nie skupię się też w opisie na mundurowych niemcach... Zanim jednak przejdę do opisu zdjęcia chcę napisać że trzykrotnie podchodziłem do zakupu zdjęcia i dwukrotnie rezygnowałem. Rezygnowałem ze względu na ciężar emocjonalny jaki niesie ze sobą zdjęcie. W końcu zdecydowałem się na zakup a główną pobudką było to aby zdjęcie nie trafiło do kogoś kto nie będzie miał do niego i jego przesłania wystarczająco dużo respektu.

Zdjęcie wykonane w gettcie żydowskim. Na pierwszym planie trzech mundurowych- pierwszy i ostatni to policjanci, ten w środku, sądząc po mundurze, wieku, stopniu i typie broni krótkiej, urzędnik wojskowy. Za nimi widoczni dwaj funkcjonariusze Żydowskiej Służby Porządkowej. Wyraźnie w tle jest stawiany jakis rodzaj ściany lub muru. Widoczny jest też rodzaj parkanu wykonany z drewna. W mojej opinii moze to być początek organizowania getta a zdjęcie przedstawia budowę wartowni, strażnicy przy bramie wjazdowej do getta. Bardziej po prawej widać grupę mężczyzn z jasnymi (prawdopodobnie żółtymi) opaskami które według niemieckiego zarządzenia nosiły osoby pochodzenia semickiego. 

Na tyle, na ile przestudiowałem temat Żydowskiej Służby Porządkowej przeglądając dostępne zdjęcia, mogę z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić iż może to być teren getta w Warszawie. 

Jednocześnie zwracam się z wielką prośba- jeżeli ktokolwiek w jakikolwiek sposób rozpoznaje miasto, ulice itd. bardzo proszę o kontakt lub zwyczajnie, pozostawienie informacji w komentarzach.

Zdjęcie, mimo iż jest częścią kolekcji, nie jest przechowywane w albumie razem z pozostałymi.
Data dodania: 12 września 2020
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1942
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 196 razy od 12 września 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.