18 BATALION DOWODZENIA

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
58 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa ma kształt krzyża maltańskiego z obramowaniem w kolorze srebrnym. Ramiona górne i dolne są koloru chabrowego, nawiązującego do tradycyjnej barwy korpusu wojsk dowodzenia i łączności jako wiodących m.in. w batalionach dowodzenia. Ramiona lewe i prawe są koloru karmazynowego, nawiązującego do barw symboliki 18. Dywizji Zmechanizowanej, w której strukturze jest 18BDOW. Na prawym ramieniu krzyża umieszczona jest srebrna liczba „18” – numer taktyczny 18BDOW. Na prawym ramieniu znajdują się srebrne litery „bdow” – skrót nazwy batalionu. Pośrodku krzyża umieszczony jest herb powiatu siedleckiego. Wokół herbu, pod ramionami krzyża znajduje się srebrny wieniec laurowy, będący symbolem zwycięstwa. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 123/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 sierpnia 2020 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : CELSTAN
Data dodania: 7 października 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 217 razy od 7 października 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.