Bagnet Lee Enfield - sztuka... w Cieślik PRzemysław w MyViMu.com

Bagnet Lee Enfield - sztuka okopowa

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 15
<
>
Bagnet został znaleziony gdzieś w okopach wielkiej wojny we Francji . Wyglada na pierwszy model Lee Enfield wz1888 . Jest skrócony  a ostrze do dzisiaj jest ostre. Trudno powiedzieć coś o pochwie , czy jest z tego okresu ,ma ślady rdzy na nitach, skóra jest oryginalna podszyta jakby lnem lub płótnem , Brak sygnatur , narazie napy do ostrzałki nie udało mi się otworzyć . W wewnętrznej stronie zamka jeszcze widać pajęczyny
Data dodania: 11 października, 19:34
Datowanie przedmiotu: 1888
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 69 razy od 11 października, 19:34
Reklama
Dodaj komentarz
4 dni temu o 18:30 , edytowany: 4 dni temu o 19:35
Bardzo ciekawa sztuka, gratuluję!
Faktycznie, na ile zdołałem sie przyjrzeć, wygląda to, że zrobiono go  ze skróconego bagnetu "Pattern 1888 Mark II" (dwa nity mocujące okładki rękojeści, które w wersji "Mark III" zastąpiono śrubami). Ten model bagnetu wprowadzono do karabinów Lee-Metford oraz  Lee-Enfield w roku 1899 - stąd możlwe konfuzje, bo w nazwie zachowano rok 1888, czyli rok wprowadzenia pierwszej wersji "Mark I".
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.