OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 5
<
>
Model polskiego TKS'a w skali 1/72 (bardzo mały szkrabek). Producent mi nieznany, wykonany przez jednego z osadzonych w ramach resocjalizacji. Model otrzymany wraz z całą minikolekcją w ramach prezentu urodzinowego.
Data dodania: 12 października 2020
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 306 razy od 12 października 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
17 października 2020
@Teddy Bear- no troszkę się przyłożył. Nie znam konkretnie osoby  która wykonała ale też i nie wiem czy chciałbym spotkać biorąc pod uwagę chrakter więzienia (i jego sławę). Jak pisałem, dostałem cały zbiorek od kolegi w ramach prezentu a kolega stoi akurat po drugiej stronie barykady w "ośrodku".
Kustosz
15 października 2020
Zastanawiam się gdzie walczył Twój krewny w 1939. Zawsze jak widzę ten malutki czołg zwiadowczy przypomina mi się pewna bardzo ciekawa historia związana z regionem, z którego pochodzę. Tutaj link do opisu: http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/36958,rudy-drewniany-krzyz-w-parku-przypalacowym.html
 
Kustosz
15 października 2020
Ładna robota, osadzony się przyłożył :-) Akurat do Tekaesów mam szczególny sentyment, jako że ktoś z mojej rodziny walczył na takim "karaluchu" w 1939 i nawet przeżył zniszczenie pojazdu (niemiecki pocisk wszedł z boku, zabijając kierowcę, ale zatrzymał sie na silniku, który w TKS jest umieszczony centralnie i rozdziela obu załogantów). Piękny prezent, gratuluję!
Kustosz
13 października 2020
Niech będzie i anioł i gwiazda-ale efekt piorunujący ;-))
Pozdro !
Kustosz
12 października 2020
Ale jak upadła gwiazda czy bardziej jak upadły anioł? Osobiście czuję większy związek z tym drugim.  :P
Kustosz
12 października 2020
Z nieba spadłeś na ziemię i to z wielkim hukiem...;-))
Gratuluję !!!
Kustosz
12 października 2020
Tak, mialem przyjemność zetknąć sie zdwoma na "polu bitwy" na Bzurze w 2006. Przerazila mnie klustrofobiczna ciasnota wewnatrz i w zasadzie nieosloniete mechanizmy.  Jednak od jakiegos czasu mam ogromna sympatie i sentyment do tych pojazdow.
Kustosz
12 października 2020
Oryginał był bardzo mały, ale ten model to prawdziwe maleństwo. Gratuluję eksponatu.
12 października 2020
No i pełne zaskoczenie. Gratuluję takiego unikalnego / w wykonaniu/ eksponatu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.