Optikotechna 6x30 POLNI... w Muzeum Jereczka w MyViMu.com

Optikotechna 6x30 POLNI KUKATKO vz.9/13

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 3
<
>
- podziałka,

- nr seryjny - c.24.706,

- POLNI KUKATKO - lornetka polowa,W 1933 została założona firma Optikotechna w Prerovie przez przedsiębiorcę inż. Alois Benesa i profesora fizyki dr Alois Mazurka. W latach 1935 - 1938 Optikotechna realizowała dostawy sprzętu optycznego dla wojska Czechosłowacji. Następnie Optikotechna została sprzedana zakładom Zbrojovka Brno, które zainwestowały w budowę nowych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Meopta w Prerov. W latach 1939 - 1945 podczas okupacji niemieckiej Optikotechna została zmuszona do dostarczania optycznego sprzętu wojskowego dla armii niemieckiej. Po wojnie Optikotechna została przemianowana na krajowe przedsiębiorstwo Meopta.

Okładziny w bardzo dobrym stanie. Okulary rzadziej spotykanej konstrukcji. Podziałka w kształcie spotykanym w państwach post austro-węgierskich. Na przedniej pokrywie widoczna korona (eksportowa wersja?). Na drugiej pokrywie widoczny numer 2679, który może być numerem nadanym w armii. Etui z nieco większej lornetki. Widnieje na nim taki sam symbol korony i rok 1932, gdzie Optikotechna powstała rok później.
Data dodania: 5 dni temu o 19:01
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1939
Miejsce pochodzenia: Czechosłowacja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 70 razy od 5 dni temu o 19:01
Reklama
Dodaj komentarz
wczoraj o 10:44
Dzięki, może z czasem uda się rozpoznać co to za korona i napisać coś więcej o niej. Pozdrawiam.
4 dni temu o 21:43
Piękny eksponat. Gratuluję.
4 dni temu o 20:32
Dzięki, dość krótko ta firma istniała więc lornetka w tak dobrym stanie cieszy jeszcze bardziej. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.
5 dni temu o 20:22
Gratuluję pięknego kompletu! Pozdrawiam.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.