OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 12
<
>
Jest to model maski dla ludności cywilnej oparty bezpośrednio na wojskowych modelach wz 32 i wz 38. Produkcja trwała przez kilka miesięcy poprzedzających wybuch wojny. Jak na okres przedwojenny była to maska bardzo nowoczesna, często zaawansowana bardziej nawet niż zagraniczne odpowiedniki przeznaczone na potrzeby sił zbrojnych Model ten posiada łatwe w regulacji nagłowie wykonane w całości z gumy oraz wewnętrzną półmaskę, która standardem stała się dopiero w latach '80-90. Jest ona przykładem tego, że Polska stała czasem również w awangardzie nowoczesnych rozwiązań, nie stosowanych przez inne państwa.
Data dodania: 15 października 2020
Datowanie przedmiotu: 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 147 razy od 15 października 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.