OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 5
<
>
CP2 w odróżnieniu od C2P. Całkowicie wydumany ciągnik opancerzony na bazie TKS. Nigdy nie projektowano ani nie zbudowano prototypu. Pomysł zrodził się na podstawie fotografii uszkodzonego jednego z prototypowych wozów wsparcia TKD (pozbawionego głównego uzbrojenia). Model w skali 1/35 prawdopodobnie wyprodukowany przez RPM i wykonany przez osadzonego w ramach resocjalizacji.
Data dodania: 17 października 2020
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 210 razy od 17 października 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
18 października 2020
Dlatego, poza oglądaniem ich perfekcyjnych modeli, staram sie za dużo nie dyskutować i nie mieć za dużo do czynienia z ortodoksami modelarskimi bo ich motto to "dążenie stałe i niepowstrzymane do doskonałości" co oznacza że jeżeli sklejasz od 3, 4, 5 lat i reprezentujesz wciąż ten sam poziom wykonania to jesteś... i tutaj pada cała lista inwektyw.
Kustosz
18 października 2020
Zgadzam się w 100%. Wedle mojej prywatnej klasyfikacji modele dzielą się na "precyzja & full wypas" oraz "lubię je, chociaż sam bym kręcił nosem na dokładność". A że mam i jedne, i drugie, więc mam też i wyluzowane podejście tych kwestii. Byle cieszyły oko - bo w sumie o to chodzi!
Kustosz
18 października 2020
Ortodoksyjni modelarze raczej na tej serii (RPM) nie zostawiają suchej nitki... Tak czy siak, moje oko cieszą i sprawiaja mi wiele frajdy.
Kustosz
18 października 2020
Nie tylko nie razi, ale nawet jest pożądany. Oby więcej takich modeli „naszych” pojazdów wojskowych. Gratuluje i pozdrawiam 
Kustosz
17 października 2020
Wiesz, jest obecnie tyle niemczyzny w temacie pojazdów z desek projektanckich albo nawet i nie że jeden mały szkrabek polski chyba nie razi. Zresztą, biorąc pod uwagę że buda była już gotowa (dla TKD) to kto wie czy z czasem nie postawiono by na taką konstrukcję. Jednak C2P był nieopancerzony a przy zmianie doktryny pola walki, wjchać nim z holowanym działkiem na pierwszą linię byłoby słabo. Nawet niemcy to zrozumieli opancerzając (ograniczoną ilość sztuk) swoje SdKfz 8 czego jeden przykład mamy w Muzeum Rzeki Pilica. Słynne "lufciki" powstały aby dać możliwość działonom 8.8 wjechanie z działem holowanym na pierwszą linię i przygotowanie do walki (wtedy nie było jeszcze innego bata na czołgi KW).
Kustosz
17 października 2020
Jest taka fajna nazwa kategorii modeli samolotów nieistniejących (czasami totalnie odjechanych) - "durnopłaty". Ale jak nazwać takie pojazdy? :-)
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.