OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 1
<
>
Mein Skitzzenbuch (niem.Mój Szkicownik) autorstwa Ernsta Eigenera wydany przez wydawnictwa w 1941 roku. W książce poza wstępem autorstwa Helmuta Jahna w książce nie znajdują się żadne opisy rysunków. Większość prac przedstawionych w książce stanowią szkice oraz czarnobiałe akwarele. Można znaleźć również kilka kolorowych rysunków (fot. ). Prace przedstawione w książce powstały w okresie między wrześniem 1939 a grudniem 1940 w Polsce oraz (przeważająca ilość) we Francji. Większa część rysunków przedstawia żołnierzy Wehrmachtu w natarciu oraz podczas odpoczynku, w dalszej części książki znaleźć można także szkice zniszczonych miast oraz ludności cywilnej. Dalej zobaczyć możemy także jeńców z okresu trwania Kampanii Francuskiej wśród nich poza Francuzami także Brytyjczyków oraz kilku żołnierzy z kolonii. Na szczególną uwagę zasługują także ilustracje podstawiające z niezwykłą dokładnością wyposażenie zarówno szeregowych żołnierzy jak i ciężki sprzęt m.in. natarcie czołgów Panzer III lub haubica 15cm sFH 18.

Ernst Eigener (1905-1942) był artystą-rysownikiem  i żołnierzem Wehrmachtu. Z prac wykonanych podczas wojny wydano dwie książki ,,Mein Skitzzenbuch’’ (prezentowany powyżej) w 1941 oraz ,,Skizzen aus dem Osteldzug’’ (Szkice z Kampanii Wschodniej) w 1942 roku. Ernst zginął 20 listopada 1942 w starciu z odziałem Armii Czerwonej

,,Gwiazdy są wieczne, ale ludzie zachowują się tak, jakby jutro ich nie było’’ słowa zapisane przez Eigenera w szkicowniku 3 godziny przed śmiercią

 
Data dodania: 26 października 2020
Datowanie przedmiotu: 1941
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Autor: Ernst Eigener
Data wydania: 1941
Nakład: 10 025
Tytuł: Mój Szkicownik
Tytuł oryginalny: Mein Skizzenbuch
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 182 razy od 26 października 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.