Światełko w tunelu...

Duże zdjęcie Światełko w tunelu...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
35 / 174
<
>
Żołnierze Luftwaffe z holowanym reflektorem przeciewlotniczym 60 cm. Według etatów, widzimy trzy działony (reflektory były częścią jednostek artylerii przeciwlotniczej i obowiązywał podział i nazewnictwo powyższych). Każdy działon obsługujący tego typu reflektor składał się z trzech żołnierzy plus kierowca pojazdu holujacego. Podział obowiązków w działonie to celowniczy reflektora, obsługujący generator prądotwórczy i działonowy+ kierowca. Reflektor tego typu był montowany na przerobionej lawecie działka 2cm Flak 30 a podwoziem był standardowy wózek transportowy dla 2cm Flak 30/38. Żołnierze ubrani w mundury służbowe, i jednolite oporządzenie skórzane (pasy, ładownice, szelki) w kolorze brązowym. Gefreiter po prawej nosi broń krótką co wskazuje iż jest funkcyjnym- działonowym. W drugim rzędzie, pyzaty plutonowy. Wszyscy noszą buty marszowe i furażerki. Brak orłów na piersi wskazuje na wczesny okres, jednak fakt iż noszą mundury służbowe w terenie a nie ubiory drelichowe może wskazywać już na okres wojny. Żołnierz stojący po lewej ma założoną nieregulaminowo furażerkę i trzyma małego pieksa- zapewne maskotkę baterii. Jeden z żołnierzy w tle, na ciężarówce ma na głowie coś co przypomina hełm ale nie jest niemieckim hełmem (dla mnie wyglada jak hełm włoski ale nie bardzo wiem skąd by miał się tam znaleźć)- może ktoś pomoże w identyfikacji?
Data dodania: 30 października
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 158 razy od 30 października
Reklama
Dodaj komentarz
31 października
Dziekuję Panowie i pozdrawiam.
Kustosz
31 października
Oj upadł już bardzo dawno. Chyba głównie Niemcy w niego wierzą. Gratuluję kolejnej fajnej fotki i pozdrawiam.
31 października
Tak jak pisałem, brak orłów na piersi. Te zaczęły pojawiać się dopiero od lub po 1940. Napewno w 1939 roku nie noszono. Zdjęcia (bardzo znane) z Polski 1939 wyraźnie pokazują brak orłów. Jak pisałem, zdjęcia bardzo znane a mało kto wie że tutaj operację wyłapywania żydów przeprowadza właśnie jakaś lądowa jednostka Luftwaffe. Mit rycerskiego Wehrmahtu upada.

https://youtu.be/_N4lBX_xiAQ?t=2442
Kustosz
30 października
Fajne zdjęcie."Bohaterowie " jacyś wyluzowani ,uśmiechnięci,prawie każdy z papierosem...Jeśli z okresu wojennego,to z początku,bo coś im się udało...
Pozdro !
Kustosz
30 października
Ciekawe zdjęcie,gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.