Rycerz na koniu udającym jednorożca

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
26 / 31
<
>
Data dodania: 5 listopada 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 178 razy od 5 listopada 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
8 listopada 2020
To dla mnie też odkrycie, że mam aż tak destrukcyjny wpływ na swoje eksponaty (to druga moja ofiara!) ale może za pomocą Kropelki uda się przywrócić stan poprzedni.  :)
Kustosz
8 listopada 2020
I mimo braku młotka wyszło drastycznie. Przykro mi że potrzeba zaspokojenia mej ciekawości stała sięprzyczynkiem do uszkodzenia kolejnego fanta w zbiorach. Na przyszłość powstrzymam sie od deklarowania swych kaprysów. :(
Kustosz
8 listopada 2020
Dzięki Jurgen za tę pastylkę wiedzy o szkoleniu koni. Mnie się jedynie udało rozbroić rycerza. Miecz przy lekkim wygięciu po prosu się złamał - no i okazało się, że rycerz jest jednak z masy plastycznej. Może w środku ma jakiś solidniejszy szkielet? Ale już nie będę tego badać...
Kustosz
7 listopada 2020
Konie dla jazdy w większości były poddawane specjalnemu szkoleniu. W boju, koń który rozumiał polecenia jeźdźca bez użycia wódz napewno był bardzo dobrym i cennym koniem. Przykładem moga być konie dla Polskiej Husarii które były poddawane specjalnemu szkoleniu. Za sprzedanie, oddanie lub utracenie takiego konia w wyniku kradzieży dawało się gardło. 
Co do sprawdzenia z czego zrobiony to może nie młotkiem, choć drastyczne ale pewnie najbardziej skurteczne, można by czymś lekko stuknąć i przekonać się jaki dźwięk wydaje. Z tego co widzę to może być albo metal albo jakaś porcelana. Porcelana może być lżekjsza choć nie musi. Metal w dotyku pewnie bardziej chłodny...
Kustosz
6 listopada 2020
Jurgen - bardzo ciekawe spostrzeżenie! Może sterowanie w warunkach bojowych samymi ostrogami? Już i tak na szyi i głowie koń ma tyle żelastwa... A z czego zrobiona nie wiem. Dosyć ciężka - masz jakąś metodę na sprawdzanie materiału?
Kustosz
5 listopada 2020
Bardzo ładny choć totalny brak wodzy daje do myślenia. A koń w galopie... Jednakowoż chciałem zapytać z czego koń ów zrobion?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.