Umowa Najmu. Deutsch Przemyśl 31.07.41 r.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
45 / 46
<
>
Umowa najmu mieszkania pomiędzy Józefą Majer a burmistrzem Niemieckiego-Przemyśla spisana 31.07.1941 r. czyli miesąc od zajęcia przez Niemców drugiej części Przemyśla, okupowanej do tej pory przez sowietów.

W dniu 28 września 1939 r. do prawobrzeżnej części Przemyśla wkroczyła Armia Czerwona. Rzeka San stała się graniczną linią oddzielającą prawobrzeżny Przemyśl od Zasania. Lewobrzeżna część Przemyśla od 28 września znalazła się w niemieckiej strefie okupacyjnej, powstał Deutsche Przemyśl. Od 27.06.1941 Niemcy ponownie okupowali cały Przemyśl.
Data dodania: 13 listopada 2020
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 87 razy od 13 listopada 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.