OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
94 / 134
<
>
Pickelhaube oficera rezerwy piechoty.Model skórzanego korpusu 1871/99. Noszona od porucznika do pułkownika.Prywatny zakup oficera.Pickelhauby oficerskie w prawie niezmienionej wersji(oprócz dodania kokardy Rzeszy w 1897r) były noszone w latach 1871-1918.Przed 1868r. wszystkie adlery z krzyżem należały do Landwehry,ponieważ nie istniało pojęcie oficera rezerwy.Dopiero dekret o warunkach służby nieczynnych oficerów z dnia 4 lipca 1868 roku przewidywał podział byłych oficerów Landwehry na oficerów rezerwy i Landwehry. Pierwsze awanse nowo mianowanych wachmistrzów na podporuczników rezerwy nastąpiły 3 września 1868 roku, a pierwsze konwersje z Landwehry do rezerwy 10 września 1868 roku. Przestawianie z Landwehry na rezerwy trwało przez resztę 1868 roku i pierwszą połowę 1869 roku. Można zaobserwować,że niektóre produkowane korpusy piki oficerskiej po 1899r były profilowane pod kształt czaszki,ale nie było to regułą.Wszystko zależało od zasobności portfela kupującego.Wiek przedmiotu można jeszcze rozpoznać po wysokości kominka.Im wyższy kominek,tym młodsza pika.Pod koniec pierwszej wojny kominki niektórych oficerów przybierały monstrualne wysokości i były zaprzeczeniem symetrii i dobrego smaku(to jest tylko moja opinia i nie należy się nią kierować,każdy ma inny gust). Prezentowany model ma bardzo ciekawy sposób wzmocnienia skóry aluminiowym krzyżakiem sygnowanym niemieckim patentem D.R.G.M. Bardzo dużo nieprawdziwych informacji krąży w internecie na temat niemieckich patentów poniżej wstawiam link dla rozjaśnienia tematu. Co mogłem to zrobiłem,czas pracy 38h.https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=de&u=https://www.optical-toys.com/files/Dokumente/AAA%2520-%2520Einzeldokumente/Patentnummern%2520Deutschland.pdf&prev=search&pto=aue
Data dodania: 15 listopada 2020
Datowanie przedmiotu: 1891 - 1918
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 239 razy od 15 listopada 2020
Reklama
Dodaj komentarz
16 listopada 2020
Dziękuję serdecznie za miłe słowa TeddyBear.
Kustosz
16 listopada 2020
Jak to juz piszą Koledzy - słów zaczyna brakować :-)  Gratulacje!
15 listopada 2020
Dziękuję pięknie Panowie za opinię!.Jak szukać erzatza Anemon to tylko na strychach we Francji, bo nie są wypalone.Jak z tym karabinem raz rzuconym z ogłoszenia francuza-sprzedam.
15 listopada 2020
Gratuluję następnego ciekawego eksponatu.
15 listopada 2020
To smutna wiadomość, wygląda na to, że nie pozostaje nic innego jak pożądny strych...
15 listopada 2020
Anemon nigdy nie kupię erzatza! W latach 70-tych w Anglii powstała cała fabryka produkująca erzatzy.Obecnie śmigają w internecie jako oryginały,aż miło popatrzeć.Mają pełne bicia z właściwym szwem ,kolorem i zapachem.Dla mniej wtajemniczonych i chętnych na zakupy są dostępne erzatzy gorszej jakości produkowane na Ukrainie i Białorusi.Wyprodukowano ich więcej niż liczyła armia Cesarstwa.Pozdrawiam i dziękuję za opinie.
15 listopada 2020
Cud! Czekam teraz na jakiegoś ersatza ;) 
15 listopada 2020
Dziękuję Panowie za miłe słowa.Pozdrawiam serdecznie.
15 listopada 2020
Gratuluję eksponatu!
Kustosz
15 listopada 2020
Widzę że nie odpuszczasz. Rewelka, gratuluję!
Kustosz
15 listopada 2020
Słów podziwu brakuje ! ! ! jak zwykle – coś PIĘKNEGO ! ! ! - SZCZERZE CI GRATULUJE ! ! !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.