Flieger z Luftwaffen Bau... w Moje szaleństwa czyli Muzeum Jurgena. w MyViMu.com

Flieger z Luftwaffen Bau Bataillone.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 71
<
>
Flieger (szeregowy) z Luftwaffen Bau Bataillon "Heilingenbeil" (Lidzbark Warmiński)- lato 1939.

Szeregowy batalionu budowlanego Luftwaffe ubrany w mundur służbowy z bluzą- fliegerblouse, spodniami, furażerką i butami marszowymi oraz pasem skórzanym w kolorze brązowym z klamrą Luftwaffe. W związku z tym iż jest to rok 1939, nie nosi on orła na piersi (nie przyszywano do tego typu bluzy do roku (około) 1940.

Bataliony budowlane były częścią wojsk inżynieryjnych w Luftwaffe i nosiły taki sam kolor patek i wypustek na naramiennikach jak wszyscy inni saperzy luftwaffe (za wyjątkiem jednostek HG i dywizji polowych Luftwaffe gdzie noszono tylko wypustki w kolorze czarnym wokół właściwych dla tych formacji patek) czyli czarne. Wykonywały one wszelkie prace budowlano- konstrukcyjne na rzecz wojsk powietrznych III Rzeszy. Z czasem, gdy znaczne ilości kadr tych jednostek przenoszono do innych typów służby w Luftwaffe (włącznie z dywizjami polowymi) zastępowano je HiWi Luftwaffen Bau Bataillon czyli batalionami budowlanymi Luftwaffe formowanymi z ochotników- jeńców z frontu wschodniego. 
Pierwotnie formowano Luftwaffen Bau Bataillons w okręgach (podział administracyjny kraju na potrzeby wojsk lotniczych), później, tworzono dodatkowe "gau"- okręgi na terenie państ okupowanych. Podział po reorganizacji w 1938 roku obejmował okręgi: I, III, IV, VI, VII, VIII, XI, XII, XIII i XVII. Każdy z nich sformował od roku 1938 do końca wojny od kilku do kilkudziesięciu batalionów budowlanych.

Sakal 1/6. Figurę złożono z detali wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd. oraz wykonanych własnoręcznie.
Data dodania: 19 listopada, 13:02
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 41 razy od 19 listopada, 13:02
Reklama
Dodaj komentarz
19 listopada, 19:11 , edytowany: 19 listopada, 19:12
Dziękuję bardzo. Korzystając z okazji uchylę rąbka tajemnicy iż powoli zbierają się detale do pierwszej z kilkufigurowego projektu współczesnego do działu minikolekcji.
19 listopada, 17:58
Szkoda wielka że przeciwieństwa losu nie pozwoliły Ci zakończyć całości zaplanowanego projektu, ale i tak chylę czoła przed ogromem pracy i pasji jakie nam pokazałeś. Dzięki Jurgen za te figury i ..............czekamy na Twoje nowe projekty.
Pozdrawiam
19 listopada, 17:19 , edytowany: 19 listopada, 17:20
Dzięki. Ja tylko dodam (bo w opisie nie wypadało) iż na chwilę obecną jest to ostatni projekt w tematyce III Rzeszy. Miał być jeszcze jeden ale na skutek tego iż firma specjalizująca się w wytwarzaniu nietypowych dodatków do figur i modeli w skali 1/6, włącznie z zamówieniami indywidualnymi, niestety po wielu latach pracy i sukcesów właśnie się zamyka nie realizując mojego ostatniego zamówienia. Tak więc nie będzie na chwilę obecną żołnierza Forstschutzkomando. Być może kiedyś spórbuje wykonac nietypowe obszycia własnoręcznie ale napewno w tej chwili projekt jest odwołany. Z tych samych powodów niniejsza figura wygląda tak jak wygląda. Pierwotnie miała być z wielką piłą do drewna typu moja- twoja.
19 listopada, 16:41
Gratuluję ! Przypomina mi taką jedną postać... ! Ty wiesz jaką... ;-))
Pozdrawiam !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.