Flieger z Luftwaffen Bau Bataillone.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 81
<
>
Flieger (szeregowy) z Luftwaffen Bau Bataillon "Heilingenbeil" (Lidzbark Warmiński)- lato 1939.

Szeregowy batalionu budowlanego Luftwaffe ubrany w mundur służbowy z bluzą- fliegerblouse, spodniami, furażerką i butami marszowymi oraz pasem skórzanym w kolorze brązowym z klamrą Luftwaffe. W związku z tym iż jest to rok 1939, nie nosi on orła na piersi (nie przyszywano do tego typu bluzy do roku (około) 1940.

Bataliony budowlane były częścią wojsk inżynieryjnych w Luftwaffe i nosiły taki sam kolor patek i wypustek na naramiennikach jak wszyscy inni saperzy luftwaffe (za wyjątkiem jednostek HG i dywizji polowych Luftwaffe gdzie noszono tylko wypustki w kolorze czarnym wokół właściwych dla tych formacji patek) czyli czarne. Wykonywały one wszelkie prace budowlano- konstrukcyjne na rzecz wojsk powietrznych III Rzeszy. Z czasem, gdy znaczne ilości kadr tych jednostek przenoszono do innych typów służby w Luftwaffe (włącznie z dywizjami polowymi) zastępowano je HiWi Luftwaffen Bau Bataillon czyli batalionami budowlanymi Luftwaffe formowanymi z ochotników- jeńców z frontu wschodniego. 
Pierwotnie formowano Luftwaffen Bau Bataillons w okręgach (podział administracyjny kraju na potrzeby wojsk lotniczych), później, tworzono dodatkowe "gau"- okręgi na terenie państ okupowanych. Podział po reorganizacji w 1938 roku obejmował okręgi: I, III, IV, VI, VII, VIII, XI, XII, XIII i XVII. Każdy z nich sformował od roku 1938 do końca wojny od kilku do kilkudziesięciu batalionów budowlanych.

Sakal 1/6. Figurę złożono z detali wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd. oraz wykonanych własnoręcznie.
Data dodania: 19 listopada 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 232 razy od 19 listopada 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz Starszy kustosz
26 listopada, 11:14 , edytowany: 26 listopada, 11:54
pitolisz i pitolisz gościu, wynajęli ćwoka i półmózga z dysleksją i dysgrafią do trollowania? Jeżeli nie masz nic ciekawego do dodania to lepiej milcz jak do mnie mówisz

Odpowiedź na komentarz trollingowy który został usunięty. Pozdrowienia od moderującego kustosza.
Post został zmieniony przez moderatora z powodu: Sprostowanie.
Kustosz
25 listopada, 11:38
Twoja mamusia to musiała dupy w psychiatryku dawać- genów nie oszukasz. Masz pozdrowienia od moich kartofli w piwnicy.
25 listopada, 11:32
Tatku ja to myśloł że wszystkie reale zamknęli w polszy 
Kustosz
25 listopada, 11:26 , edytowany: 25 listopada, 11:27
Synku, jak bym cię trafił w realu to byś nawet pierdnąć nie zdążył.
25 listopada, 11:25
Skąd wiesz jak mój dziadek wyglądał Boże to jusz tyle lat po bombardowaniu Warszawy a ja wciąż wspominam
Kustosz
19 listopada 2020
Dziękuję bardzo. Korzystając z okazji uchylę rąbka tajemnicy iż powoli zbierają się detale do pierwszej z kilkufigurowego projektu współczesnego do działu minikolekcji.
19 listopada 2020
Szkoda wielka że przeciwieństwa losu nie pozwoliły Ci zakończyć całości zaplanowanego projektu, ale i tak chylę czoła przed ogromem pracy i pasji jakie nam pokazałeś. Dzięki Jurgen za te figury i ..............czekamy na Twoje nowe projekty.
Pozdrawiam
Kustosz
19 listopada 2020
Dzięki. Ja tylko dodam (bo w opisie nie wypadało) iż na chwilę obecną jest to ostatni projekt w tematyce III Rzeszy. Miał być jeszcze jeden ale na skutek tego iż firma specjalizująca się w wytwarzaniu nietypowych dodatków do figur i modeli w skali 1/6, włącznie z zamówieniami indywidualnymi, niestety po wielu latach pracy i sukcesów właśnie się zamyka nie realizując mojego ostatniego zamówienia. Tak więc nie będzie na chwilę obecną żołnierza Forstschutzkomando. Być może kiedyś spórbuje wykonac nietypowe obszycia własnoręcznie ale napewno w tej chwili projekt jest odwołany. Z tych samych powodów niniejsza figura wygląda tak jak wygląda. Pierwotnie miała być z wielką piłą do drewna typu moja- twoja.
Kustosz
19 listopada 2020
Gratuluję ! Przypomina mi taką jedną postać... ! Ty wiesz jaką... ;-))
Pozdrawiam !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.