MONREALE w Muzeum zdzkul w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
257 / 259
<
>
MONREALE (Palermo)

Il chiostro

The Cloister

Le Cloître

Das Kloster

Wikipedia:

Monreale – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Sycylia, w prowincji Palermo.Krużganki w Monreale zostały zbudowane przez króla Wilhelma II razem z bazyliką i klasztorem benedyktynów i stanowiły ich integralną część. Są przykładem sycylijskiej rzeźby romańskiej i przetrwały do naszych czasów w prawie niezmienionej postaci. Krużganki zajmują powierzchnię kwadratu o boku 47 m. Dookoła są arkady, w których 228 podwójnych kolumn, z bogato rzeźbionymi w postacie ludzkie lub zwierzęce kapitelami, podtrzymuje ostrołuki. Trzony kolumn są również bardzo urozmaicone: gładkie lub żłobkowane, inkrustowane błyszczącą mozaiką lub zdobione reliefami.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 15 razy od 21 listopada, 19:55
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.