OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
257 / 259
<
>
MONREALE (Palermo)

Il chiostro

The Cloister

Le Cloître

Das Kloster

Wikipedia:

Monreale – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Sycylia, w prowincji Palermo.Krużganki w Monreale zostały zbudowane przez króla Wilhelma II razem z bazyliką i klasztorem benedyktynów i stanowiły ich integralną część. Są przykładem sycylijskiej rzeźby romańskiej i przetrwały do naszych czasów w prawie niezmienionej postaci. Krużganki zajmują powierzchnię kwadratu o boku 47 m. Dookoła są arkady, w których 228 podwójnych kolumn, z bogato rzeźbionymi w postacie ludzkie lub zwierzęce kapitelami, podtrzymuje ostrołuki. Trzony kolumn są również bardzo urozmaicone: gładkie lub żłobkowane, inkrustowane błyszczącą mozaiką lub zdobione reliefami.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 25 razy od 21 listopada
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.