OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
95 / 143
<
>
Godło Bawarii  modelu z 1886r. stosowane we wszystkich pickelhaubach,bez względu na stopień wojskowy.Pierwsze piki dla oficerów z tym emblematem pojawiły się dopiero 01.04.1887r,a piechota,artyleria itd. oraz mannschaften-inne rangi były stopniowo wyposażane w piki aż do 1890r.Prezentowany eksponat pochodzi z prywatnego zakupu oficera z uwagi na materiał z którego wykonano emblemat oraz unikatowe mocowanie.W innych egzemplarzach pik nie pochodzących z Bawarii śruby w emblematach były obcinane obcęgami oraz posiadały kwadratowe nakrętki.Środkowa korona oprócz walorów estetycznych w niektórych regimentach z kominkiem krzyżowym na trzy mocowania,miała za zadanie utrzymanie we właściwym położeniu czwartą część krzyża.Dużo jest zachowanych pik z tym właśnie emblematem,który nie był zmieniany w pickelhaubach oficerskich aż do 1915r. Bawarczycy z opóżnieniem wprowadzali wszelkie nowości ,czy dotyczy to sprzętu czy pik. Prawdopodobnie jako królestwo z niechęcią odnosili się do Cesarstwa? Prezentowany emblemat stosowano w pikach Infanterie-Leib-Regt, Kgl. Bayer. Pionier-Bataillons 1 ,2 lub Kgl. Bayer. Chevaulegers-Regt. 2,4,6 i 8.
Data dodania: 24 listopada 2020
Datowanie przedmiotu: 1887 - 1915
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 173 razy od 24 listopada 2020
Reklama
Dodaj komentarz
24 listopada 2020
Ta malutka część Ciufa to siedzi cichutko na głowie manekina.Czekam tylko na jedną przesyłkę.Dzięki za opinię.
Kustosz
24 listopada 2020
Jeszcze TYLKO ta "część" do której jest zamocowany ten herb i komplet... ;-))
Gratuluję !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.