Niemcy - Fotografie z albumu -... w Ordery, Medale ,Odznaki i Zdjęcia 1900 - 2020 w MyViMu.com

Niemcy - Fotografie z albumu - Gdzieś w Europie ?

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
409 / 411
<
>
Zdjęcie z lat 30-stych żołnierzy wojsk niemieckich.
Data dodania: 28 listopada, 13:51
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 53 razy od 28 listopada, 13:51
Reklama
Dodaj komentarz
28 listopada, 17:22 , edytowany: 28 listopada, 19:01
Tak więc bardzo ciekawe zdjęcie! Gratuluję. Mamy do czynienia z Luftwaffe i to z personelem latającym Luftwaffe. Przed formacją stoi podoficer będący szefem kompanii, trzymając przed sobą swój służbowy naotes. Bardzo jasne patki u wszystkich na zdjęciu sugerują kolor żółty a spadochroniarzami napewno nie są. Kilku posiada odznaki kwalifikacyjne i najwyrażniejasza jaka jest u żołnierza pierwszego od prawej wskazuje iż prawdopodobnie był łącznościowcem/ strzelcem pokłądowym lub technikiem/ strzelcem pokładowym. Ciekawostką jest iż wygląd tej odzanki wskazuje na to iż jest to wersja wyszywana na podkładzie z materiału, czyli jest to wersja przyszywana a nie metalowa przypinana. Część podoficerów na zdjęciu ma na głowie furażerki a część czapki garnizonowe. Podejrzewam iż w czapkach garnizonowych stoją kwalifikowani piloci zaś pododdział ustawiony jest załogami. Ustawienie takie (jeżeli faktycznie tak jest) i rozpoznana  odznaka wskazuje iż są to załogi bombowców.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.