Niemcy - Fotografie z albumu - Gdzieś w Europie ?

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
410 / 429
<
>
Zdjęcie z lat 30-stych żołnierzy wojsk niemieckich.
Data dodania: 28 listopada 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 114 razy od 28 listopada 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
28 listopada 2020
Tak więc bardzo ciekawe zdjęcie! Gratuluję. Mamy do czynienia z Luftwaffe i to z personelem latającym Luftwaffe. Przed formacją stoi podoficer będący szefem kompanii, trzymając przed sobą swój służbowy naotes. Bardzo jasne patki u wszystkich na zdjęciu sugerują kolor żółty a spadochroniarzami napewno nie są. Kilku posiada odznaki kwalifikacyjne i najwyrażniejasza jaka jest u żołnierza pierwszego od prawej wskazuje iż prawdopodobnie był łącznościowcem/ strzelcem pokłądowym lub technikiem/ strzelcem pokładowym. Ciekawostką jest iż wygląd tej odzanki wskazuje na to iż jest to wersja wyszywana na podkładzie z materiału, czyli jest to wersja przyszywana a nie metalowa przypinana. Część podoficerów na zdjęciu ma na głowie furażerki a część czapki garnizonowe. Podejrzewam iż w czapkach garnizonowych stoją kwalifikowani piloci zaś pododdział ustawiony jest załogami. Ustawienie takie (jeżeli faktycznie tak jest) i rozpoznana  odznaka wskazuje iż są to załogi bombowców.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.