OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 11
<
>
Sam proces składania lalki nie jest trudny tylko niestety czasochłonny. 

Najpierw trzeba przygotować materiałowy korpus, przy lalkach autorskich ratują nas tu sami artyści bo elegancko opracowują wykrój i nie trzeba się martwić i przepychanie nóg przez za ciasne biodra- wszystko jest obwierzone i do tego figura pięknie wymodelowana. Bez gotowego kykroju jest ciężko ale przy standardowych, masowych lalkach można poświęcić gotową lalkę i rozkładająć ja zdobyć wykrój korpusu.Jak już jest uszyty korpus to trzeba przymocować nogi. Korpus trzeba przewrócić na lewą stronę i wsunąć nogi.

Na końcach odlewu są rowki i tam trzeba przymocować nogawki korpusu. Ja robię to za pomocą kleju polimerowego, dodatkowo omotuję nogawkę nicią dla wzmocnienia (nić nasiąka klejem).

Jak nogi wyschną przewracam korpus na prawą stronę. Robię z drutu pętelę z dwoma nóżkami będzie to szkielet. Ważne żeby wzmocnić drut w części piersiowej bo inaczej lalka będzie "mdleć".

Teraz trzeba wsunąć drut do korpusu i wypchać (nadaje się to tworzywo do wypychania poduszek tylko trzeba je mocno ubijać)

Jeśli głowa lalki jest na popiersiu to korpus z góry trzeba zszyć i nałożyć popiersie (można je przykleić albo przyszyć w zależności czy odlew na to pozwala).

Jeśli jest do przymocowania sama głowa to trzeba zrobić na końcu korpusu tunel i można mocować to trytytkę.Ręce przy lalkach z popiersiem montuje się osobno. Trzeba zrobić materiałową rurkę (otwartą na środku żeby wsunąć drut i wypełnienie) na końcach przymocować ręce. całość przyszyć na górze korpusu i nałożyć popiersie.

I gotowe ! 
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 86 razy od 19 grudnia
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
19 grudnia
Gratuluję wytrwałości w tworzeniu........!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.