JEDNOSTKA WOJSKOWA "AGAT"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 6
<
>
Wzór 2 odznaki pamiątkowej Jednostki Wojskowej AGAT stanowi tarcza podzielona w połowie wysokości w lewy skos. Górny pas tarczy jest czarny, dolny – zielony. Kolory te są tradycyjnymi barwami Wojsk Specjalnych. Pośrodku znajduje się sylwetka stylizowanego orła z odznaki skoczka spadochronowego – w kolorze srebrzystym. Symbolizuje ona działania oraz charakter jednostki specjalnej. U podstawy tarczy widoczny jest glob ziemski również w kolorze srebrzystym, który symbolizuje gotowość jednostki do podjęcia działań bojowych w dowolnym miejscu na świecie w obronie interesów Rzeczypospolitej Polskiej. Na wizerunku globu widnieje napis „AGAT” (nazwa jednostki). Litera „G” w tym napisie stanowi stylizowany znak Grup Szturmowych Szarych Szeregów, który nawiązuje do dziedziczonych przez jednostkę tradycji. Wokół globu nałożony został otwarty wieniec z liści dębowych (z lewej strony) i laurowych (z prawej strony) w kolorze srebrzystym, symbolizujący męstwo i odwagę. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 194/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 listopada 2019 r.
wymiary : 54x33 mm
wykonanie : SOLARON
Data dodania: 22 grudnia 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 162 razy od 22 grudnia 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.