Wpłata ( prawie )... w Muzeum ciufa w MyViMu.com

Wpłata ( prawie ) dobrowolna...OKZPB

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
50 / 52
<
>
Ponaglenie ( wezwanie do zapłaty ) wystawione przez Obywatelski Komitet Zimowej Pomocy Bezrobotnym we wsi Nowa Iwiczna,powiat warszawski,w 1938 na kwotę 2,40 zł.

Nie byłoby w tym nic dziwnego ,gdyby nie jeden akapit :

-",,,wobec odpowiedzialności publicznej ciążącej na Komitecie za wykonanie postanowień zorganizowanego społeczeństwa w zakresie pomocy bezrobotnym i ich dzieciom,Komitet uprzedza niniejszym,że nie wpłacenie tej kwoty w powyższym terminie musi pociągnąć za sobą również publiczne wezwanie do jej uregulowania,co uskutecznione zostaniew drodze rozlepienia plakatów na terenie miasta-gminy w ciągu 14 dni..."Ciekawy sposób na dodatkowy podatek,Ciekawy jestem jak był skuteczny.
Data dodania: 1 stycznia, 22:05
Datowanie przedmiotu: 1937 - 1938
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 43 razy od 1 stycznia, 22:05
Reklama
Dodaj komentarz
2 stycznia, 22:28
Zaiste bardzo ciekawy temat warty oddzielnej informacji !
Pozdrawiam !
2 stycznia, 19:17
Bardzo ciekawy dokument. Szkoda tylko, że nie zachował się w całości. Nie wiedziałem, że w Polsce tak „zachęcano” do wpłat na pomoc zimową. Pozdrawiam
2 stycznia, 15:30
Dziękuję Panowie ! Skłaniał bym się ku twierdzeniu kol.eleRman 63,pewnie chodzi o Wielmożnego Pana ,Wielmożne Państwo...;-))
Pozdrawiam !
2 stycznia, 11:10
Człowiek uczy się całe życie,ale jak się ma zryty beret jak w moim przypadku,to wszędzie widzi militarkę.Pozdrawiam.
2 stycznia, 10:53
Nie Naprawiacz, pismo było kierowane do Wielmożnego Pana ...., nawet w treści pisma piszą "W.P. zalega z wpłatą..." czyli Wielmożny Pan zalega z wpłatą.... Z tym WP przypomniała mi się anegdota jak to sanitariusz w jednej z jednostek LWP gromadził talerze z monogramem WP (Wojsko Polskie), przyłapany przez lekarza tłumaczył, że jest ze wsi i chciałby się pochwalić zastawą od Wielmożnych Państwa, bo sądzi, że WP to Wielmożni Państwo. Czy to prawda czy nie nie mam pojęcia ale mocno prawdopodobne.
2 stycznia, 10:03
Widać skrót W.P. czyli pismo było kierowane do żołnierza Wojska Polskiego? Myślę,że odniosło zamierzony skutek.Czyli wymuszenia i haracze podatkowe  nie są darem współczesności.Gratuluję!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.