Zimowe zabawy na śniegu.

Duże zdjęcie Zimowe zabawy na śniegu.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
91 / 174
<
>
Grupa żołnierzy Luftwaffe. Wyraźnie widać różnicę pomiedzy noszonymi bluzami. Wczesne wersje Fliegerblouse bez kieszeni i naszytych orłółw oraz bluzy Waffenrock. Te drugie zostały wprowadzone jesienia 1938 i miały się stać docelowo podstawowymi bluzami w Luftwaffe. Jednak tak się nie stało. Pewna ilość została uszyta na zamówienie Luftwaffe, część powstała w wyniku prywatnych zamówień ofocerów i podoficerów. Jednak ostatecznie, najpopularniejszymi bluzami w Luftwaffe przez cały okres wojny były nowsze wersje Fliegerblouse (z dolnymi, zapinanymi kieszeniami we wszystkich wersjach). Waffenrock była wzorowana na wcześniejszej (pochodzącej jeszcze z czasów gdy Luftwaffe nie istniała ale istnaiło wiele paramilitarnych organizacji podległych Ministerstwu Lotnictwa) Tuchrock. Najłatwiej odróżnić obie bluzy po tym iż Waffenrock można było zapiąć pod szyją. Kilku żołnierzy nosi naszywki spacjalisty co w konfrontacji z odcieniem patek (prawdopodobnie czerwone- artyleria Flak) każe wierzyć iż żołnierze je noszący obsługuja dalmierze lub nasłuchowniki. Brak wypustek wokół w/w naszywek wskazuje iż ich staz jako specjalistów jest krótszy niz jeden rok. Zarówno standardowe, aluminiowe dzbany na wode jak i bochenki chleba świadzcą iz zdjęcie wykonano w realnych warunkach polowych, nie na przygarnizonowym placu ćwiczeń.
Data dodania: 6 stycznia
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1941
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 83 razy od 6 stycznia
Reklama
Dodaj komentarz
6 stycznia
To raczej jeszcze lata sukcesów. Pierwsze rozczarowania dopiero przed nimi.
Kustosz
6 stycznia
To zdjęcie to przesłanie dla dowództwa w Berlinie, "z pustego to i Salomon nie naleje, wyślijcie picie, zagrychę już mamy, inaczej z naszej dziewiątki tylko jeden gotowy do poświęcenia się i walki" .
6 stycznia
Tlko nijak mi do tego te dwa chleby nie pasują...  :-P
6 stycznia
Może to była jakaś wczesna Wielkanoc i snieg i śmigus dyngus? ;)
Kustosz
6 stycznia
Czwarty żołnierz pokazuje gest: wszyscy jesteście.....
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.