OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 34
<
>
Największy unikat w mojej kolekcji, czyli prototypowy egzemplarz modelu znanego później jako MP-4. Pochodzi z jedynej serii masek wyprodukowanej w 1970 roku z ciemnobrązowej gumy. Dodać można również, że produkcja seryjna wystartowała dopiero w 1973 roku. Posiada numer seryjny 365. Jest skrajnie rzadka nawet w Polsce. Od późniejszych wersji różni się umiejscowieniem oznaczeń, rodzajem oksydy części metalowych, kolorem gumy, lekko innymi filtropochłaniaczami oraz gumowym ogłowiem z bardzo interesującymi wypustkami mającymi poprawić "stabilność" ogłowia po założeniu oraz pełniącymi funkcię regulacji rozmiaru. Niestety nie można wiele więcej o niej powiedzieć, ponieważ nie wiadomo nic o żadnych dokumentach na jej temat, które przetrwałyby do dzisiaj.
Data dodania: 19 stycznia, 22:39
Datowanie przedmiotu: 1970
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 44 razy od 19 stycznia, 22:39
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.