Lecimy ? w Muzeum szanujmyhistorie w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
54 / 56
<
>
Pilot Luftwaffe w swojej maszynie. Podoficer siedzi w dwuosobowym szkolno-treningowy Arado Ar 96. Eksponaty służą jedynie poszerzaniu wiedzy historycznej (edukacyjnej, naukowej i kolekcjonerskiej), nie są wyrazem moich osobistych poglądów, ani nie służą propagowaniu żadnej totalitarnej ideologii (NIE PROPAGUJĘ FASZYZMU, NAZIZMU, ANI KOMUNIZMU).
Data dodania: 20 stycznia, 20:03
Datowanie przedmiotu: 1933 - 1945
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 86 razy od 20 stycznia, 20:03
Reklama
Dodaj komentarz
24 stycznia, 10:27
Dziękuje TeddyBear za rzeczowe wyjaśnienie. Gratuluje wiedzy! Pozdrawiam serdecznie 
23 stycznia, 20:54 , edytowany: 23 stycznia, 21:18
Jeszcze jedno - przyglądając się napisom, zapomniałem o najważniejszej rzeczy. Samolot, w którym siedzi dzielny pan podoficer, to dwuosobowy szkolno-treningowy Arado Ar 96 (najprawdopodobniej wersja Ar 96B, w której kursant siedział w pierwszej kabinie, a instruktor za nim). Maszyny te były powszechnie używane w Luftwaffe do nauki zaawansowanego pilotażu.
Z napisu natomiast udało mi sie odcyfrować jeszcze jedno słowo. Teraz mamy "Mit A3 getank..." co najwyraźniej jest informacją, że samolot tankowany jest paliwem o liczbie oktanowej niższej niz nominalna. Silnik Ar 96 (Argus 410A) dopuszczał użycie paliwa o liczbie oktanowej 80 (taką miało paliwo "A3"), ale wówczas piloci powinni być ostrzeżeni, że osiagi maszyny w locie będą słabsze niż mogliby oczekiwać. I chyba właśnie o to chodziło w tym przypadku.
A prostokąt za łokciem lotnika (i nad napisem) to właśnie oznakowanie pokrywy wlewu paliwa.
21 stycznia, 20:57
Dzięki Panowie :-) coś więcej już wiemy...
21 stycznia, 14:13
To ja tylko dodam iż jest to podoficer co można poznać po pasku na czapce garnizonowej. Gdyby to był oficer, miałby sznur.
21 stycznia, 10:04 , edytowany: 21 stycznia, 10:58
Coś tam się da pokombinować, zwłaszcza po lustrzanym odwróceniu zdjęcia :-).
"87" w trójkącie to liczba oktanowa paliwa, którym nalezy zatankować samolot.
Napis powyżej słabo czytelny, ale zaczyna się od "Mit A3..."   A3 to "Flugmotorenbenzin" o niższej liczbie oktanowej niż 87, więc może jakieś zalecenie dotyczące "Ersatzu"? Dalsza część napisu faktycznie słabo czytelna. Przyjrzę mu się dokładniej w wolnej chwili (czyli pewnie w przyszłym tygodniu), a w międzyczasie może któremuś z Kolegów uda się objaśnić resztę? Jurgen, kojarzysz coś może więcej?
21 stycznia, 00:15
Szkoda,że nie można rozszyfrować tego napisu ! Gratuluję !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.