OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
28 / 192
<
>
Naparstek z porcelany

ręcznie malowany

Höchster Porzellan-Manufaktur została założona w 1746 r. w oparciu o przywilej nadany przez elektora Moguncji Johanna Carla von Ostein. Fabrykę założyli Johann Christoph Göltz i Adam Friedrich von Löwenfinck. Przywilej dawał firmie monopol na produkcję porcelany na terenie rządzonym przez książąt-elektorów Moguncji. Fabryka była drugą z najstarszych manufaktur porcelany w Niemczech. Sygnaturą Hoechst stało się koło z herbu arcybiskupstwa Moguncji.Początkowo produkowano tu tylko fajans, ale po 4 latach w 1750 r. przeprowadzono pierwszy wypał porcelany. Przez wieki manufaktura zamykała się , bankrutowała i reaktywowała. 
W 1947 r. fabrykę porcelany z Höchst reaktywowano, a zakład produkcyjny zlokalizowano w dzielnicy Frankfurtu, Sossenheim. W 1963 r. firma została ponownie zamknięta, ale w 2 lata później wznowiono produkcję.W 2009 r. fabryka Höchst przejęła produkcję znanych porcelanowych figurek Hummel. W 2018 r. spółka zbankrutowała po raz kolejny. Znalazł się jednak kolejny prywatny inwestor, który reaktywował firmę.
Data dodania: 27 stycznia, 20:49
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 24 razy od 27 stycznia, 20:49
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.