T-34-85 D5T 1944 fabr. 112 w Gorkim

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 43
<
>
Czołg średni T-34/85 z armatą D5T 1944 fabr. 112 w Gorkim.W czołgi tego wariantu były dostarczone do 1 Brygady Pancernej jako uzupełnienie strat po walkach na przyczółku Magnuszewskim. Po reorganizacji brygady z systemu półkowego na batalionowy, we wrześniu 1944, brygada miała kilka czołgów ponad etatowych, w związku z tym 5 wozów przekazano do batalionu szkolnego w tym ten konkretny pojazd. Prawdopodobnie chodziło o utrudnienia logistyczne związane z odmiennością amunicji. Ten egzemplarz jest malowany na okres tuż po wojnie. Wieża pojazdu pierwszego wzoru, z przesuniętą do przodu wieżyczką obserwacyjną dowódcy i peryskopem starego typu i tzw. uszami do jej podnoszenia.Zestaw Zvezda 3687 1:35.Przeróbek jarzma armaty dokonałem samodzielnie.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 300 razy od 7 lutego 2021
Reklama
Dodaj komentarz
9 lutego 2021
Dziekuję bardzo za życzliwe komentarze.
Z tym modelem było trochę roboty, bo w orginalnym zestawie jest wieża z armatą S-53 i wieżyczka dowódcy przesuniętą do tyłu. Musiałem nieco pokombinować.
Kustosz
7 lutego 2021
Piękne masz te modele. Solidnie zrobiony weathering.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.