T-34-85 S-53 1944 fabr. 112 w Gorkim

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 35
<
>
Czołg średni T-34-85 z armatą S-53, produkcji zakładu 112 w Gorkim. Wóz szefa sztabu Brygady podpułk. Polifarego Poliszczuka, w kamuflażu zimowym z oresu walk o przełamanie Wału Pomorskiego. Pojazd posiadał wieżyczkę obserwacyjna dowódcy starego typu oraz z tyłu umieszczone swiece dymne. Został zniczczony w dniu 03.04.1945 pod Oksywiem.
Pojazdy tego typu w ilości 15 sztuk, 1 brygada otrzymała pod koniec 1944r.
2 wozy przydzielono dowódcy i zastepcy dow brygady, reszta zasiliła 1 batalion.
 Zestaw Zvezda 3687 1:35.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 260 razy od 7 lutego 2021
Reklama
Dodaj komentarz
9 lutego 2021
Oczywiście masz rację. Zastepcami dowódcy brygady w tym czasie byli Bromberg i Bondarenko.
Poliszczuk był szefem sztabu. Niestety zasugerowałem sie podpisem pod zdjęciem w artykule Rózańskiego. U Flisowskiego czołg 1001 wystepuje jako czołg Polifarego Poliszczuka.
U Anduły, który opiera sie na dokumentach, jest dokładnie tak jak napisałeś.
Kustosz
9 lutego 2021
Muszę nieco skorygować jedną rzecz w opisie. Chodzi o czołg szefa sztabu Brygady, nie zastępcy dowódcy (w tym czasie byli nimi: kpt Adolf Bromberg d/s politycznych i mjr Filip Bondarenko d/s liniowych). A rzeczony oficer nazywał się Poliszczuk (nie Miszczuk).
Ten drobiazg nie zmienia faktu, że model (jak i pozostałe) jest piękny. Teraz będzie prywata: bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się wystawić swoja kolekcję!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.