OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 23
<
>
Czołg średni T-34-76 produkcji 1941/1942 w STZ Stalingradzkiej Fabryce Traktorów. Uproszczona wersja spawanej wieży i uproszczone jarzmo armaty. Wóz posiada koła stalowe bez bandarzy gumowych, z wewnętrzną amortyzacją. Prostokątna pokrywa rewizji układu przeniesienia napedu. Wóz lub wozy tego typu zostały prawdopodobnie dostarczone do 1 bryg. panc. z sowieckich zakładów naprawczych, jako uzupełnienie strat po tzw. Bitwie pod Lenino w marcu 1944. Czołg o numerze taktycznym 132 przetrwał pogrom 3 kompani 1 pułku w dniu 10.08.1944 pod Studziankami, bo... się wcześniej po prostu zepsuł. Po prowizorycznej naprawie wziął udział w odparciu ataku odziałów dywizji  Herman Goering na cegielnię w Studziankach. W wykazie strat po bitwie na przyczółku Warecko-Magnuszewski figuruje jako uszkodzony.

Malowanie i oznakowanie czołgu hipotetyczne.

Zestaw Zvezda  3535 1:35.

Obszerny opis tego wariantu czołgu:

https://myvimu.com/exhibit/54813613-czolg-sredni-t-34-wersja-z-roku-1941-stz
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 137 razy od 8 lutego
Reklama
Dodaj komentarz
13 marca
Dokładnie taki tytuł nosił. Ogladałem to wybitne dzieło dawno temu, a pamięć już nie taka. 
12 marca
Ten film nosi tytuł Szczęściarz Antoni,reszta się zgadza
12 marca
Ja dodam dla młodszej części gawiedzi że film przy okazji pokazuje realia PRLu w kwestii rozwiązywania problemów obywateli. Generalnie nowy "właściciel" czołgu próbuje sie go pozbyć na drodze zgodnej z prawem ale odysłąjące go urzędy od Annasza do Kajfasza doprowadziły bohatera do desperacji która zakonczyła się niezłym zamieszaniem w mieście.
12 marca
Odnośnie tego własnie wariantu teciaka, to warto obejrzeć sobie film - komedię z lat pięćdziesiatych pod odkrywczym tytułem "Czołg", w którym kaczorek gra główną rolę wespół z Czesławem Wołłejko. Czołg tam prezentowany jest na chodzie. Fabuła filmu w skrócie przedstawia się tak. Facet dostaje od władzy ludowej domek z ogródkiem, w którym jest wielka kupa piachu. Niweluje tę kupę i okazuje się, że w niej jest zasypany teciak. Gościu złota rączka  uruchamia maszynę , wsiada, rusza i... nie umie zatrzymać, a ten sobie jeździ niczym Latający Holender, itd, itp...w sumie bzdet, ale STZ jest oryginał.  Ciekaw jestem, czy to ta sama maszyna, która stała na postumencie w mieście Łodzi, i czy jest zachowana np. w Kołobrzegu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.