OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 58
<
>
Budowe zamku Krzyżacy rozpoczeli prawdopodobnie około roku 1305 i kontynuowali do 1309r. Typowy czteroskrzydłowy kasztel ze szczytowego okresu ich rozwoju, podobny w swojej formie do zamku w Radzyniu Chełmińskim Był siedzibą komtura, posiadał dwa przedzamcza i budynek główny, w którym usytuowano  bergfried (wieżę główną); pomieszczenia: kaplicę, kapitularz, refektarz, dormitoria i infirmrię, mieszkanie komtura. Zamek po Wojnie Trzynastoletniej przypadł Polsce i jako siedziba starostów prztrwał do rozbiorów. Pod koniec XVIIIw z rozkazu króla Pruskiego został rozebrany i w całości ocalała tylko wieża główna, fragmenty murów i część piwnic.

Regularny kasztel konwentualny, siedziba komtura.

W załączeniu rysunki wykonane w paincie po wykorzystaniu planów Konrada Steinbrechta.

Rysunek aksonometryczny sprzed 30 lat.
Data dodania: 8 lutego 2021
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 179 razy od 8 lutego 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.