OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 23
<
>
Czołg średni T-34-76 produkcji zakładu 112 Krassnoje Sormowo w Gorkim. Czołg dostarczony w marcu 1944, ramach reorganizacji brygady i uzupełnień po stratach z jesiennych walk pod Trygubowa i Połzuchami. Czołg z walcowatymi dodatkowymi zbiornikami paliwa.

Jako ciekawostka ten model ma zamocowane kłody drewniane, które służyły do wyprowadzania pojazdu z terenów grząskich. Kłodę wsuwało się między ostatnie koło jezdne, a koło napędowe, ruszano do tyłu i po minieciu pięciu kół kłodę wyciagano, po czym operację powtarzano aż wóz wyjechał z bagienka. Kanistry widoczne na modelu, służyły do przewozu oleju silnikowego, który był spalany w ilościach hurtowych.

Czołg nr ser. 0311224 dowódcy brygady pułk. (gen.bryg.)  Jana Mierzycana z okresu czerwiec - wrzesień 1944. W listopadzie czołg został przekazany do do któregoś z batalionów.

Nastepnym czołgiem z tym numerem taktycznym, był już T-34/85 z fabryki 112, należał do nowego dowódcy brygady pułk. Alexandra Malutina i nie był ostatnim, ponieważ po zniszczeniu na Kępie Oksywskiej, Sasza dostał szybko nowy czołg i też T-34/85, ale już nowszy, z Niżnego Tagiłu.

Zestaw Tamiya 1:35
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 135 razy od 12 lutego
Reklama
Dodaj komentarz
12 lutego
Dziekuję.
Dokładnie hamerykanskie, z bratniej pomocy wujka Joe.
Kustosz
12 lutego
Jak zwykle super. Wysoki standard. Kanistry widze, wzoru amerykanskiego?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.