To chyba szpital, tylko krzyżyk się połamał...

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
403 / 421
<
>
Z doświadczenia wiem że bardzo często żołnierze niemieccy w swych albumach ze zdjęciami przechowywali również pocztówki i kartki widokowe które  wiązały się z miejscami im bliskimi lub odwiedzonymi. Bywały tez takie związane z ich służbą wojskową (na przykład prezentujące żołnierzy lub sprzęt związany z ich służbą). Zostałem dwukrotnie obdarowany pocztówkami z epoki i obie trafiły do mojego albumu. Na widokówce Luitpoldhalle w Norymberdze (zgodnie z sugestią kol. Teddy Bear).
Data dodania: 13 lutego 2021
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 215 razy od 13 lutego 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
14 lutego 2021
... a ostatnie słowo to "Luitpoldarena", czyli plac przed Luitpoldhalle. Sprawdziłem zdjęcia dostępne w sieci - budowla na pocztówce  to Luitpoldhalle. To właśnie tu przyjęto w 1935 słynne rasistowskie "ustawy norymberskie"
Kustosz
14 lutego 2021
Właśnie oglądałem w powiększeniu skan na moim monitorze. Definitywnie pierwsze słowo to Norymberga.
Kustosz
14 lutego 2021
Myślę że podpis pod zdjęciem może wiele wyjaśnić ale teraz kto odczyta to kaligrafowane pismo? :) Tak czy siak, dzieki Panowie za sugestie.
14 lutego 2021
Wiecie Panowie, że coś podobnego widziałem będac na robotach w Magdeburgu.
Kustosz
14 lutego 2021
Dzięki Teddy. Właśnie w opisie nie dodawałem ani nazwy obiektu ani lokalizacji bo zwyczajnie nie są mi one znane. Dzięki za podpowiedź. Fanta dostałem bodaj w 2005 roku jako niespodziewany bonus przy zakupie jakichś wykopków.
Kustosz
14 lutego 2021
Wydaje mi się, że to jest Luitpoldhalle w Norymberdze (obiekt juz nieistniejący, w przeciwieństwie do najbardziej znanego Zeppelinfeld). Ładny fant, swoją drogą - gratuluję!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.