OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 58
<
>
Zamek Krzyżacki w Świeciu  zbudowany 1335-1350, był budowlą z okresu sztytowego rozwoju zamków kaszteli. Posiadał cztery cylindryczne wieże narożne, co było ewenementem w tego typu budowlach krzyżackich, przy czym jedna wyższa pełniła rolę bergfriedu. Zamek jako siedziba komtura nie został w pełni ukończony według pierwotnych planów, prawdopodobnie z powodu niestabilności gruntu lub mozliwe, że również z braku funduszy. W tym czsie Krzyżacy prowadzili m.in. budowę zamków w Człuchowie i Gdańsku, które  wymagały ogromnych nakładów finansowych. W pełni ukończono tyko dwa skrzydła; północne i wschodnie, które zostały podpieniczone.  Całe założenie było dwuczłonowe. Był w jakims sensie "zamkiem wodnym", gdyż leżał pomiędzy dwoma rzekami Wdą i Wisłą (płynącą wtedy u podnóża zamku.

Regularny kasztel konwentualny, siedziba komtura.

W załączeniu rysunki wykonane w paincie po wykorzystaniu planów Konrada Steinbrechta.

Rysunek aksonometryczny sprzed 30 lat.  
Data dodania: 13 lutego 2021
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 183 razy od 13 lutego 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.