T-34-85 S-53 1944 fabr. 183 w Niżnim Tagile

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 18
<
>
Czołg średni T-34/85 z armatą ZIS-S-53 prawdopodobnie z fabryki nr.183 w Niżnim Tagile. Wóz późniejszej serii, z powiększoną wieżyczką obserwacyjna dowódcy, półkolistą klapą wyłazu i kanciastymi przednimi błotnikami. Koła nowego typu, odlewane z bandażami gumowymi, walcowate dodatkowe zbiorniki paliwa. Czołg tego typu został dostarczony 1 Brygadzie Pancernej w dniu 10  marca z sowieckiego 2 pułku zapasowego i został przydzielony wraz z załogą z tegoż pułku do 2 batalionu, 3 plutonu w miejsce wozu zniszczonego w bitwie o przełamanie Wału Pomorskiego. Nadmienię, że 2 batalion w tej bitwie stracił 20 czołgów z 21 posiadanych, z czego 16 uznano jako straty bezpowrotne. Pojazd przeze mnie wykonany jest w malowaniu z okresu walko Gdynię Z usuniętym już kamuflażem zimowym. Ma jeszcze nie zdjęte przednie błotniki i dodatkowe zbiorniki paliwa, które to zdejmowano przed wyruszeniem wozu do akcji. Szczególnie zbiorniki zdejmowano po doświadczeniach z walk na Przyczółku Magnuszewskim, gdzie trafienie pociskiem zapalającym w niczym nie zabezpieczony zbiornik mogło skutkować zapaleniem się przedziału silnikowego (swoisty koktajl Mołotowa). Wóz przetrwał wojnę.

Zestaw Tamiya 35138 1:35

Obszerniejszy opis maszyny:

https://myvimu.com/exhibit/54775251-czolg-sredni-t-34-85-1944-fabryka-nr-183 
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 62 razy od 18 lutego, 19:32
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.