Poranna zaprawa fizyczna- skłony ćwicz!

Duże zdjęcie Poranna zaprawa fizyczna- skłony ćwicz!
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 143
<
>
RAD (Reichsarbeitsdienst) podczas ćwiczeń gimnastycznych. Dwóch prowadzących ćwiczenia przełożonych w mundurach służbowych. Pierwszy ogarnia jednego z podkomendnych, drugi prowadzi ćwiczenia po środku placu. Ćwiczący w spodniach i butrach od munduru służbowego i bluzach drelichowych. W tle kilka mniejszych grup przy innych zajęciach- prawdopodobnie osoby zwolnione przez lekarza z ćwiczeń fizycznych. 
Mało kto dzisiaj pamięta powojenną, polską organizację SP (Służba Polsce) która była wzorowana na RAD. Powszechnie uważa się że SP była służbą zastępczą zamiast służby wojskowej ale tak nie było. Mój ś.p. ojciec na przykład, odbył najpierw służbę w SP a później normalną służbę wojskową. Służba w RAD poza pracami na rzecz armii i inwestycji publicznych, miała przygotowywać młodych ludzi do służby wojskowej.
Data dodania: 24 lutego, 11:33
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 30 razy od 24 lutego, 11:33
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.