Pickelhaube lekarza medycyny lub weterynarii

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
102 / 137
<
>
Pickelhaube oficera lekarza medycyny lub weterynarii.Hełm pochodzi z prywatnego zakupu oficera,a Adler jest złocony metodą ogniową.Bardzo ciekawy fasunek ze skóry jelenia,który jest wykonany bez charakterystycznych zaokrągleń.Powszechnie taki fasunek zaczęto stosować dla oficerów w modelu 1915.Co ciekawe, przed 1872 r. lekarze weterynarii Stabsroßarzt i Roßarzt-inaczej-Chirurg Sztabowy i Chirurg Wielki  nosili kugelhelm.Czasami pojawiają się piki na portalach aukcyjnych jako lekarskie lub weterynaryjne z prostokątnym daszkiem, z lat 1908-1917,ale jest to tylko fantazja.Daszek musiał być półokrągły,a wynikało to z przepisów o ubiorze dla pruskich urzędników wojskowych z 1908 roku.Mały srebrny Wappenadler przymocowano do ogona Adlera dopiero rozkazem z 15 maja 1905 roku,a wraz z utworzeniem korpusu oficerów weterynaryjnych w 1910 roku, mały srebrny orzeł Beamten został usunięty dla tych urzędników, którzy stali się oficerami, poza tym hełm pozostał taki sam.Pierwsze powołania do służby rezerwowych urzędników weterynaryjnych z charakterystycznym krzyżem na Adlerze rezerwy nastąpiło dopiero 16 czerwca 1911 roku.Tego typu piki niezależnie czy to w stałej służbie,czy w rezerwie stosowano do grudnia 1917r.Miałem już nic nie kupować,ale cena była dla mnie atrakcyjna.Ze względu na nietypowy Adler i fasunek nie było ciśnienia w licytacji. Jak to w życiu,ktoś zyskuje,a ktoś traci.Miłego oglądania.
Data dodania: 6 marca 2021
Datowanie przedmiotu: 1910 - 1917
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 187 razy od 6 marca 2021
Reklama
Dodaj komentarz
7 marca 2021
Dziękuję pięknie Panowie za miłe słowa.Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
6 marca 2021
Jest na co popatrzeć i jest o czym poczytać. Gratulacje i podziw - jak zawsze!
Kustosz
6 marca 2021
Jak zwykle klasa !!! Gratuluję ;-))
6 marca 2021
Dziękuję Jendrula43 za miłe słowa! Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
6 marca 2021
Jak zwykle cudowny okaz i cudowna robota - GRATULUJE
6 marca 2021
Dziękuję serdecznie Sturmpanzer73 za opinię! Dbaj o siebie,bo już niewielu miłośników "pruskich ptaków" pozostało.
Kustosz Starszy kustosz
6 marca 2021
piękniusia, dalej nie będę komentował bowiem jak zwykle mnie zatkało
gratuluję
6 marca 2021
Dziękuję pięknie za opinie.Co się tyczy mycki,to prusacy reagowali na nią alergicznie,zwłaszcza po wojnie francusko-pruskiej 1870-71,gdzie na Francję nałożono olbrzymią kontrybucję za przegraną wojnę.Francja o dziwo wywiązała się ze spłaty długu i w ciągu trzech lat uregulowała należność.Pojawiła się duża ilość pieniędzy na rynku i powstało 10 funduszy inwestycyjnych gwarantujących duże zyski zarządzanych przez ludzi noszących wspomniane nakrycie głowy.Później pieniądze zniknęły wraz z właścicielami funduszy.To na tym niezadowoleniu społeczeństwa między innymi kilkadziesiąt lat później pewien malarz zrobił karierę.Pozdrawiam.
Kustosz
6 marca 2021
Poziom wciąż bardzo wysoki. Gratuluję.
6 marca 2021
Mycka niczego sobie i gratuluję renowacji, poza tym opis godny eksperta. Acha.. i miło się ogląda.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.