Piknik przedwyborczy w Pcimiu.

Duże zdjęcie Piknik przedwyborczy w Pcimiu.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
120 / 181
<
>
Elementy dywizji piechoty w czasie postoju. Na pierwszym planie rowery jednostki cyklistów (w późniejszym okresie wojny przechrzczonych na fizylierów) które pełniły do końca wojny w dywizjach piechoty zadania jednostek rozpoznania. Widoczna broń zestawiona w kozły. Po srodku planu widoczna kuchnia polowa z "koncentracją" żołnierzy. Dalej widoczny tabor łączności wygladający jak Leichter i Schwerer Fernsprechwagen (trudno ustalić jednoznacznie typ) i ostatecznie tabor transportowy jednostki. Na drodze kolumna pojazdów cięzarowych wygladajacych na wczesne modele Opla. Zdjęcie raczej nie z okresu przedwojennego choć zabudowania w tle raczej są w stylu niemieckim. Brak liści na drzewach może wskazywać jesień lub wiosnę na przednówku (obstawiam to drugie bo niektórzy żołnierze rozebrali się do koszul). Definitywnie jest to odpoczynek w czasie przemarszu a nie obozowanie- brak namiotów.
Data dodania: 14 marca
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1941
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 70 razy od 14 marca
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
14 marca
Zgadza sie. Mi sie jeszcze kojarzy z Francją w okolicach granicy niemiecko -szwajcarskiej.
14 marca
Chałupka trochę tyrolska, tylko za płasko i ... nigdzie jakoś nie widać prezesa (burmistrza)...widocznie jeszcze go nie wybrali. Nie widać też pasących się bydlątek, widocznie są już w kotłach.
Fajna, pouczajaca fotka.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.