OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
12 / 58
<
>
Zamek w Nidzicy krzyżacy zbudowali między 1380 a 1390 rokiem i był jednym z ostatnich jaki udało im sie wykończyć. Po malborskim jest najlepiej zachowanym i architektonicznie jednym z najciekawszych.  Zachowały się oryginalne gotyckie sklepienia, jak również freski, dorównujące tym z pałacu Wielkich Mistrzów w Malborku. Mimo zniszczeń w czasie obydwu wojen światowach, zabytkowa struktura zamku generelnie przetrwała w swej pierwotnej póżnogotyckiej formie. Zamek tworzył zespół obronny wraz z ufortyfikowanym miastem, był pierwotnie siedzibą prokuratora, później wójta, a nawet pod koniec XVw komtura. Wewnętrzny dziedziniec  w latach sześdziesiatych zabudowano watpliwej urody betonowymi krużgankami, które próbowano jakoś przyozdobić drewnianymi elementami. Niestety pakowanie betonu w budowle gotyckie, było wtedy normą.

Rysunek aksonometryczny wykonłem 30 lat temu.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 196 razy od 17 marca 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.