OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 108
<
>
ODZNAKA PAMIĄTKOWA 6 BRYGADY POWIETRZNODESANTOWEJ
 

Została wprowadzona na mocy Decyzji Nr 411/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 8 listopada 2010r. (Dz. U. MON z 2010r., nr 21, poz. 284, str. 1). Odznaka przedstawia krzyż czteroramienny, wzorowany na krzyżu Orderu Wojennego Virtuti Militari, o wymiarach 38-38 mm, wyłożony emalią bordową. Na krzyż nałożony jest symbol zadań wykonywanych przez 6. Brygadę Powietrznodesantową, zwaną dalej "6BPD", na polu walki tj. stylizowany kontur rozwiniętego spadochronu oraz zwykły znak spadochronowy 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej, jako nawiązanie do kultywowanych w Brygadzie tradycji tej sławnej formacji polskich Wojsk Powietrznodesantowych. Symbole te otoczone są półwieńcem z liści laurowo-dębowych, jako alegoria chwały i męstwa. W miejscu połączenia obu skrzydeł półwieńca umieszczony jest napis "6 BPD". Czasza spadochronu pokryta jest emalią białą, a przestrzeń między linkami - emalią błękitną. Korpus odznaki wykonany jest z metalu o barwie oksydowanego srebra.
https://www.wojsko-polskie.pl/6bpd/odznaka-pamiatkowa/
Data dodania: 20 marca 2021
Datowanie przedmiotu: 2010
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 138 razy od 20 marca 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.