DOWÓDZTWO WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 10
<
>
Odznaka pamiątkowa ma kształt krzyża kawalerskiego w kolorze czarnym z obramowaniem w kolorze srebrnym. Użyty kolor nawiązuje do barwy symboliki oznaki rozpoznawczej DWOT oraz do zwyczaju malowania w okupowanej Warszawie symboli Polski Walczącej farbą smolistą przez pododdziały harcerzy i żołnierzy Armii Krajowej, której tradycje dziedziczy i kultywuje DWOT. W centralnej części odznaki znajduje się stylizowany wizerunek orła Ministerstwa Obrony Narodowej, symbolizujący powszechność obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Na bocznych ramionach krzyża umieszczone są litery „DW” i „OT” – skrót nazwy DWOT. Tło odznaki wypełniają symbole Polski Walczącej oparte na wieńcu laurowym. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 129/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 września 2020 r.
wymiary : 50x50 mm
wykonanie : Andrzej Panasiuk
Data dodania: 30 marca 2021
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 101 razy od 30 marca 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.