Spotkanie z towarzyszem Maximem.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
94 / 174
<
>
Trzej podoficerowie z Luftwaffe- dwaj felweble i jeden oberfeldwebel (lub stabsfeldwebel) wylegują się przy zdobycznym ciężkim karabinie maszynowym typu Maxim na podstwaie kołowej. Klęczący z lewej ma sznur strzelecki. Jasne patki  świadczą iż może to być personel latający zaś leżący na pierwszym planie jest pilotem o czym świadczy jego odznaka (co ogólnie potwierdza tezę iż jest to personel latający). W tle widoczni dwaj panowie w mundurach niemieckich ale bez naramienników. Uroda tego z lewej od razu zwróciła moją uwagę i zakładałem że to HIWIS ale opis na odwrocie wyjaśnił wszystko. Z reguły nie skanuje odwrotów bo podpisy na odwrocie są albo nieczytelne albo nie wnoszą nic do sprawy identyfikacji, jednak tym razem to zrobię wyjątek bo opis tłumaczy bardzo wiele- przynajmniej w kwestii panów w tle a co za tym idzie ogólnego miejsca wykonania zdjęcia i czasu. Żołnierze Luftwaffe noszą mundury służbowe z bluzami Fliegerblouse, butami marszowymi i furażerkami. Ochotnicy ukraińscy w służbie Bahnschutz noszą standardowe mundury Heer (M40) z orłami III Rzeszy na piersi Jeden ma patki (lub obaj mają ale ten po lewej ma mocno wytarte), pasy z klamrą (prawdopodobnie też Heer) oraz buty marszowe. Zdjęcie to wnosi bardzo dużo w kwestii wiedzy na temat służb pomocniczych składających się z obywateli państw podbitych.
Data dodania: 30 marca, 15:34
Datowanie przedmiotu: 1943
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 85 razy od 30 marca, 15:34
Reklama
Dodaj komentarz
30 marca, 22:29
Dzieki.
30 marca, 22:09
Super fotka. Faktycznie perełka.
30 marca, 20:17
Dziękuję Panowie.
Kustosz
30 marca, 20:06
Robi się coraz ciekawiej ! Gratuluję !
Kustosz
30 marca, 18:35
Gratulacje! Kolejna smakowitość...
30 marca, 16:11
Dzięki. Nie kryję że od razu wpadła mi w oko, decyzja o zakupie była błyskawiczna.
Kustosz
30 marca, 15:51
Bardzo ciekawa fotka ( po Twojej wczorajszej zapowiedzi, czekałem z niecierpliwością ;-). Temat ochotników ze wschodu w służbie Wehrmachtu wciąż jest mało znany, a było to ponad milion ludzi... gratuluje ciekawego zdjęcia 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.