Słowo się rzekło, kobyłka u płota.

Duże zdjęcie Słowo się rzekło, kobyłka u płota.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
166 / 174
<
>
Ze specjalną dedykacją dla Vipoka. Oddział Gebirgsjager (prawdopodobnie kompania) ze zwierzętami jucznymi w przemarszu w warunkach zimowych w rejonie górskim. U żołnierza na pierwszym planie dość dobrze widoczny plecak który był etatowym wyposarzeniem oddziałów strzelców górskich. Do plecaka troczony hełm który jeszcze wciąż posiada prawą tarczkę z barwami narodowymi. Dobrze widoczna broń- Kar98k, którego oksyda na przednich bączkach i chwycie zamka w zasadzie nie istnieje co wskazuje iż broń była użyuwana długo i intensywnie. Żołnierz ma na nogach buty górskie (trudno stewierdzić czy przydziałowe czy cywilne) oraz standardowe owijacze wokół łydek nad butami. Na głowie niewątpliwie czapka Gebirgsjager (z krótkim daszkiem). Dobrze widać takie elementy oporządzenia jak puszka na maskę i duża, manierka dla oddziałów górskich. Zwraca uwagę też dość dobrze widoczny sposób troczenia juków i oporządzenia na zwierzęciu. 
Data dodania: 31 marca, 19:07
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 61 razy od 31 marca, 19:07
Reklama
Dodaj komentarz
31 marca, 21:28
To tak jak ja preferuję przód żołnierza choć, jak widać i z tyłu coś można wypatrzyć. Zad zaś, ozdobiony jest wspaniałym ogonem.
31 marca, 21:21
Bardzo dziękuję - jestem zaszczycona dedykacją! Chociaż wolę jak widać łeb konia :)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.