MORSKA JEDNOSTKA RAKIETOWA

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
26 / 28
<
>
Podstawą odznaki pamiątkowej jest kotwica admiralicji w kolorze złotym z liną kotwiczną. Na belce poprzecznej kotwicy umieszczone są czarne litery „MJR” - skrót nazwy jednostki. Na kotwicę nałożone są dwie skrzyżowane rakiety, w kolorze polerowanego metalu. Nad skrzyżowanymi rakietami widnieje zwrócony w prawo czarny gryf z herbu Kaszub. Jest on odwołaniem do miejsca, w którym obecnie stacjonuje jednostka. Gryf w dolnych łapach trzyma błękitną, powiewająca flagę Helu, jako nawiązanie do bohaterskiej obrony półwyspu w 1939 roku. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 187/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 grudnia 2017 r.
wymiary : 42x32 mm
wykonanie : Andrzej Panasiuk
Data dodania: 31 marca 2021
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 105 razy od 31 marca 2021
Reklama
Dodaj komentarz
2 lipca 2022
Bardzo Ciekawa i ładna odznaka zreszta Pan Panasiuk tylko takie produkuje Pozdrawiam i zachęcam do zbiorów odznak szczególnie tych rzadkich z marynarki wojennej
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.