Apacze, apacze i nic nie widzę...

Duże zdjęcie Apacze, apacze i nic nie widzę...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 174
<
>
W tym przypadku nie żołnierz jest ważny a sprzęt... Żołnierz (podoficer) z Luftwaffe, w płaszczu i furażerce. Z lewej strony w tle jakaś sterta rupieci na której leży hełm fasunkiem do wierzchu. Po prawej wiklinowe pojemniki transportowe (chyba jeden też po lewej pod rupieciami) z amunicją artyleryjską z jednym pociskiem na stercie (wyglada na 88mm). A wisienką na torcie jest lorneta nożycowa SF09. Lornety nożycowe SF09 były zbudowane i produkowane podczas I wojny światowej, W późniejszym okresie powstały SF14 które  skutecznie wypierały swoją poprzedniczkę i w czasie II wojny stały się podstawową lornetą nożycową w armii niemieckiej. Jednak te z SF09 które przetrwały pierwszą wojnę w dobrym stanie, trafiły do magazynów i po wymianie siatek podziału kątowego w optyce trafiły do jednostek bojowych (najczęściej tych o mniejszej wartości bojowej). Zdjęcie niniejsze potwierdza tą informację. Dla mnie o tyle ważne ze właśnie taką, oryginalną lornetę, używamy z moim kolegą w najnowszym projekcie rekonstrukcyjnym.
Data dodania: 2 kwietnia, 10:19
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 72 razy od 2 kwietnia, 10:19
Reklama
Dodaj komentarz
2 kwietnia, 14:33
Dzięki. No ostatnio jest wysyp ciekawych zdjęć. Jeszcze kilka perełek (większych lub mniejszych) będzie.
2 kwietnia, 11:33
Znowy fotka rarytas. Gratulacje.
Mnie osobiscie zaintrygowały te górki w tle, wygladaja trochę znajomo, a jednak zupełnie inne.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.