Barbarossa w Przemyślu. 06.1941 r.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 16
<
>
Jeden z nich ma ostrogi. Zdjęcie wykonane pomiędy 22.06 a 27.06.1941 r.
Data dodania: 2 kwietnia, 12:47
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 79 razy od 2 kwietnia, 12:47
Reklama
Dodaj komentarz
5 kwietnia, 13:48 , edytowany: 5 kwietnia, 13:50
Jest to możliwe choć napewno nie jest to wysunięty punk obserwacji. Nie ma na nim łącznościowca ani żadnego środka łączności. Tak się składa że od około 7 miesięcy jest to temat który bardzo mocno drążę. Więc jeżeli punkt obserwacji to przy samej baterii. Dodając do tego co napisałeś, w dywizjach piechoty niezmotoryzowanej, pułk artylerii też był o trakcji pociągowej.
Instytucja Muzealna
5 kwietnia, 13:43
Może to był artyleryjski punkt obserwacyjny dla tych artylerzystów z sąsiedniego zdjęcia którzy mają 105 mm haubicę, a że haubice były przystosowane do trakcji konnej dlatego m.in. podoficer z tej jednostki w ostrogach ?
2 kwietnia, 13:27 , edytowany: 2 kwietnia, 13:29
To akurat (jak i na poprzednim zdjęciu które jest innym ujęciem tej samej, rozwijającej się sytuacji) unteroffzier- odpowiednik naszego plutonowego. W armii niemieckiej najniższy stopień w korpusie podoficerskim ponieważ kaprale należeli jeszcze do korpusu szeregowych. Trzeba pamiętać że do końca wojny podstawowym środkiem transportu był koń, pomimo tego co w naszych umysłach przez dziesiątki lat wykreowała wciąż pracująca propaganda III Rzeszy. Co za tym idzie, w typowej (niezmotoryzowanej) dywizji piechoty 80-90% taboru to był zaprzęg. Większość więc oficerów i  podoficerów umiało i jeździło konno. Tak więc ostrogi nie były niczym dziwnym. W innych jednostkach, oficerowie nosili ostrogi dla szpanu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.