Sucha zaprawa.

Duże zdjęcie Sucha zaprawa.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
167 / 174
<
>
Grupa żołnierzy w czasie szkolenia narciarskiego na... trawie (!). Poza groteskowością sytuacji zwracają uwagę detale. Podoficer po lewej nosi baretkę jednego z (bodaj) trzech odznaczeń których baretki noszono na drugiej dziurce od guzika, poza tym ma jakąś odznakę (szturmową lub sportową) na kieszeni na piersi. Podobną odznakę nosi stojący obok niego żołnierz. Kolejny- trzeci od lewej- ponownie ma baretkę na dziurce od guzika oraz (sądząc po miejscu przypięcia) odznakę za rany. Co ciekawe, na ich furażerkach nie widac żadnych obszyć (!). W drugim rzędzie widać żołnierzy którzy chyba wpinają się w wiązania na nartach. I teraz rzecz najciekawsza na zdjęciu. Wszyscy mają specjalne, brezentowo, skórzano, drewniane buty zakładane na buty marszowe (w podobny sposób jak buty wartownicze) do jazdy na nartach. Bardzo rzadki fant, w zasadzie nie widziany na zdjęciach archiwalnych. Sądząc po odznaczeniach i umundurowaniu trwa juz wojna od jakiegoś czasu ale nie jest później niz 1944 rok.
Data dodania: 3 kwietnia, 12:30
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1943
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 56 razy od 3 kwietnia, 12:30
Reklama
Dodaj komentarz
3 kwietnia, 18:32 , edytowany: 3 kwietnia, 18:33
A dziękuję, za opinie i za zwrócenie uwagi na broń. Czasmi jak widać też mi cos umyka. Faktycznie, wygląda na to ze są tam pierwszowojenne , długie mausery.
3 kwietnia, 18:27
No i znów zdjęcie rarytasik. Gratulacje.
Warto też zwócić uwagę na różne długości Mauserów i brak kijków.
A umiejscowienie to może jednak okolice Stadt Danzig, bo  przez ostatnie trzy zimy też nie było wystarczajaco śniegu na narty. (W czasie tej był)
3 kwietnia, 12:32
Zdjęcie zaczerpnięto z The Collector's Guild

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.