Dwa bałwanki...

Duże zdjęcie Dwa bałwanki...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
154 / 164
<
>
W zasadzie neiwiele do opisywania... Zdjęcie (poniekąd) referencyjne do tego gdzie widac przemarsz niemieckiego pododziału przez wioskę w czasie zamieci ( w kolekcji- poprzednie). Bardzo dobrze widać tutaj właśnie to białe odzienie w formie płaszcza z kapturem. Przy okazji, typowo wschodnie wiejskie zabudowanie drewniane. Panowie prawie napewno z Heer. Typ ubioru i zabudowania determinują datowanie na pomiędzy 1942 a 1944.
Data dodania: 7 kwietnia, 18:44
Datowanie przedmiotu: 1942 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 56 razy od 7 kwietnia, 18:44
Reklama
Dodaj komentarz
7 kwietnia, 18:59 , edytowany: 7 kwietnia, 19:02
No nie później niż 1944 bo po lecie tego roku to już tylko mogli wspominac takie zabudowania. Zaś przed 1942 mogli pomarzyć tylko o takim odzieniu na zimę.
7 kwietnia, 18:49
Znów bardzo ciekawa fotka. Gratulacje.
Wioska najprawdopodobniej wyludniona (domostwo pozbawione okien), czyli jak kolega trafnie określił zima 1942/43, ewentualnie później.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.