Zrób to sam...

Duże zdjęcie Zrób to sam...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
34 / 174
<
>
MG15 na improwizowanej podstawie do strzelań przeciwlotniczych. Oczywiście w rękach Luftwaffe... Choć to "oczywiście" nie jest takie oczywiste bo jak wykazują zdjęcia archiwalne, karabiny te, mimo autoramentu lotniczego, służyły i w Heer, i w Kriegsmarine i w Waffen SS. Tak czy siak, mamy tutaj pana z Luftwaffe w stopniu flieger, w mundurze służbowym z bluzą fliegerblouse w wersji późniejszej z kieszeniami. Pan (jak przystało na strzelca MG), nosi broń krótką. Dobrze widoczne haki podtrzymujące pas które w tej wersji bluzy występowały tulko z boków (lekko z tyłu). Ładnie widać też na pasie "D"- ringa w wersji półokrągłej. Sam karabin jest w wersji stricte lotniczej (brak osłony z blachy wokół lufy) i posiada tłumik płomienia. Jedyne co broń ma z przeróbek które stosowano w stosunku do karabinów zdemontowanych z samolotów i wydanych jednostkom lądowym, to założoną kolbę ze składaną ostrogą. Improwizowane podstawy MG (wszelkiej maści) do strzelań przeciwlotniczych były powszechne i znane jest co najmniej kilkanascie (jeżeli nie kilkadziesiąt) zdjęć na których widnieją zarówno najprostsze z wbitego pala drewnianego w ziemię z obrotnicą pod karabin aż po konstrukcje spawane z kształtowników. Na ziemi, w tle, hełm położony na puszce od maski p.gaz. Hełm ma założony pasek od chlebaka który miał ułatwiać wykonanie maskowania.
Data dodania: 9 kwietnia, 18:48
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 73 razy od 9 kwietnia, 18:48
Reklama
Dodaj komentarz
10 kwietnia, 00:37 , edytowany: 10 kwietnia, 12:04
Tak właśnie. MG15 zostal zbudowany jako broń pokładowa do samolotów które posiadały stanowisko strzelca pokładowego. Z czasem zostały zastąpione bronią o lepszych osiągach a MG15, po przystosowaniu do służby naziemnej był najpowszechniej używany w Dywizjach Polowych Luftwaffe choć nie tylko.MG15
9 kwietnia, 23:07
Znów gratulacje, fotka i opis arcy ciekawe.
Dodał bym tylko, że najważniejszej części urzadzenia na fotografi nie widać. Otórz MG był końcową częścią miotły latajacej i słyżył do obrony tylnej półsfery na zamiotlu.
9 kwietnia, 21:39
A co dopiero taka będąca zwyrodnieniem kości na pięcie...
9 kwietnia, 21:32
Dla mnie nowością jest składana ostroga!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.