OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
9 / 10
<
>
Zbuntowany i obrócony na ciemna strone mocy Anankin Skywalker przyjął to imię stając się uczniem Dartha Sidiusa. Wcześniej był uczniem Qui-Gon Jinna, który wbrew tradycji i decyzji rady rycerzy Jedi postanowił go przyjąć jako swojego padawana, wierząc iż jest mitycznym wybrańcem który ma przynieść równowagę pomiędzy złem a dobrem. Po śmierci Qui Gon'a stał się uczniem pierwszego padawna swojego mistrza- Obi- Wana Kenobiego. Skomplikowana mieszanka uczuć związanych z jego matką i jej losem oraz wielką miłością- Padme Amidalą skierowała go na ścieżkę ciemnej strony mocy. Ostatecznie wypełnił przepowiednię przynosząc balans pomiedzy dobrem a złem gdy jako jedyny obrócony były mistrz Jedi powrócił w ostatniej chwili swojego zycia na ścieżkę jasnej strony mocy, ratujac tym samym swego syna- Luke'a Skywalkera. Był także ojcem Księżniki Lei, bliźniaczej siostry Luke'a.Figurka w skali około 1/35 wyprodukowana przez firmę Mattel.
Data dodania: 11 kwietnia 2021
Datowanie przedmiotu: 2011 - 2021
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 88 razy od 11 kwietnia 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
11 kwietnia 2021
O, tam jest pełno odniesień i analogii. W każdym wymiarze... Dzieki.
11 kwietnia 2021
Cała ta kosmiczna saga, to właściwie mieszanka watków ze starych bajek, mitów, klechd i poźniejszych opowieści jak chociażby tolkienowskich. A Lord Wader pozostał w świadomości jako ten na wskroś zły, zagubiony, ale wybitny, zmanipulowany, ale jednak gdzieś posiadajacy resztkę ludzkiej wrażliwości. Takie znajome... No i ten hełm kojarzący się jednoznacznie. Dla mnie najciekawsza postać w cyklu.
Super kolekcja i czekamy na Luke'a.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.