Ostatnie podrygi- zdechłej ostrygi.

Duże zdjęcie Ostatnie podrygi- zdechłej ostrygi.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
157 / 164
<
>
Biorąc pod uwagę co widać na zdjęciu, mogłaby to być równie dobrze zima 1943/1944, ale... No właśnie... W tym zdjęciu jest to coś, ten niewytłumaczalny klimat, który zawsze jest widoczny na zdjęciach z ostatnich miesiecy wojny. Dlatego, mimo wszystko, myślę że fotka z ostatniej zimy wojny czyli 1944/1945. Przemawia też za tym rodzaj zabudowań w tle, raczej bardziej właściwe dla zachodnich niż "bardzo wschodnich". Na samym zaś zdjęciu widzimy ciągnik SdKfz 7, z żołnierzami w różnym umundurowaniu zimowym. Po prawej jeden (prawdopodobnie podoficer lub oficer) w jasnym kożuchu. Stojacy po środku, sądząc po kołnierzu, ma na sobie płaszcz. Reszta w ocieplanych zestawach zimowych, białą stroną do wewnątrz. Stojący obok tego w kożuchu ma trzy granaty trzonkowe za pasem co świadczy o tym iż zdjęcia nie wykonano na dalekich tyłach. Na tyle ile widać obszycia czapek polowych i jedną klamrę pasa, można zaryzykować twierdzenie iż jest to Heer. Zwracam uwagę na kamuflaż na pojeździe.
Data dodania: 13 kwietnia, 18:40
Datowanie przedmiotu: 1943 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 56 razy od 13 kwietnia, 18:40
Reklama
Dodaj komentarz
14 kwietnia, 20:48
Mnie też daleko do bycia fachowcem od budownictwa wiejskiego. Trochę wiem o architekturze krzyżackiej, konstrukcji wiatraków i architekturze ogólnie. Reszta to obserwacje z natury podczas licznych podróży, po różnych częściach naszej ludowej ojczyzny.
Twoje dywagacje pod zdjęciami, mnie po prostu powalają. Znastwo w rozpoznawaniu umundurowania, sprzętu, czy dopasowywaniu do miejsca i czasu określę mianem ekspertyzy. Howgh.
14 kwietnia, 16:45
Dzięki. Ja fachowcem nie jestem. Nawet nie amatorem, więc każda uwaga cenna. Jak pisałem wcześniej, biorę pod uwagę że to może jednak być zima 1943/44. Poza dywagacjami w opisie, tak właśnie datowałem zdjęcie w informacji.
14 kwietnia, 15:25
Fajna i zagadkowa.
Intryguje mnie ta chałupka. Pokrycie dachowe albo dachówka karpiówka, albo gont. Zwieńczenie dachu na ścianie szczytowej trochę nie niemieckie (brak belki poprzecznej ze sterczyną), więc może jednak Polska po zachodniej stronie Wisły. Z drugiej strony na Podlasiu też już były porządne drewniane domy kryte gontem drewnianym. Takie tam moje dywagacje. Pozdrawiam.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.