Bergamo - Grobowiec Bartolomea Colleoniego 1969

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 5
<
>
Kaplica Colleoniego, klejnot renesansu lombardzkiego przy Piazza Duomo.

Wewnątrz kaplicy znajduje się monumentalny grobowiec Colleoniego, wyrzeźbiony przez Amadeo z wykorzystaniem motywów gotyckich, ale przepuszczonych przez filtr renesansowej wrażliwości; grobowiec składa się z dwóch sarkofagów pokrytych płaskorzeźbami i ozdobionych posągami: pierwszy z nich przedstawia pomnik konny z pozłacanego drewna dłuta Sisto z Norymbergi, zrealizowany na początku XVI wieku.z obiegu ze znaczkami oraz bez
Data dodania: 14 kwietnia, 09:06
Datowanie przedmiotu: 1969
Miejsce pochodzenia: Włochy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 41 razy od 14 kwietnia, 09:06
Reklama
Dodaj komentarz
14 kwietnia, 10:56
O tak! Jeszcze będzie dużo kartek z jego pomnikiem a tymczasem gorąco polecam lekturę: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bartolomeo_Colleoni
(Colleoni był chyba cieszącym się największym szacunkiem włoskim kondotierem. Pomimo iż często zmieniał strony, nigdy nie przypisywano mu jakiejkolwiek niewierności. )
14 kwietnia, 10:07
I nikt mu niczego nie podgryza...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.