Postój furmanek.

Duże zdjęcie Postój furmanek.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
102 / 164
<
>
W sumie na zdjęciu niewiele, ale dla mnie wystraczająco dużo żeby dołączyć do kolekcji. Dwóch panów z Heer, ten po lewej w drelichu roboczym, butach marszowych i furażerce od munduru służbowego. Ten po prawej w swetrze przydziałowym i (prawdopodobnie) spodniach od drelichu i butach marszowych. Widoczny łańcuszek od zegarka. To co dla mnie najważniejsze to baner z literą "F". Opisałem już kwestię tych banerów tutaj. Jednak muszę sprostować iż pierwotnie banery z literą "F" były raczej dedykowane do punktów gdzie była dostępna łączność telefoniczna- fernsprecher zaś dla radiostacji przeznaczone były banery z piorunem. Prawdopodobnie, pod koniec wojny te pierwsze również wieszano w celu oznakowania miejsca z dostępną radiostacją. Do opisu wspomnainego zdjęcia dodam iż system ten był bardzo pomysłową rzeczą ponieważ każdy żołnierz, podoficer czy oficer, wykonujący zadania służbowe, jeżeli miał do przekazania ważny, nie cierpiący zwłoki maeldunek a nie posiadał środków łączności, mógł z łatwością zidentyfikowac miejsce pobytu takowego a każdy użytkownik- operator, miał obowiązek przekazac wiadomość. Na zakończenie, dodam że na zdjęciu zwraca uwagę sielski klimacik wsi na wschodzie.
Data dodania: 14 kwietnia, 19:28
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1943
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 49 razy od 14 kwietnia, 19:28
Reklama
Dodaj komentarz
14 kwietnia, 22:58
Dziękuję Panowie.
14 kwietnia, 20:54
Bitte zwei pfennigs in einer stunde...
Super analiza gratulacje.
Kustosz
14 kwietnia, 20:15
Panowie pilnują płatnego parkingu ;-) ciekawe fotka i opis pierwsza klasa. Pozdrawiam 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.