Śladami F.A. Cook'a.

Duże zdjęcie Śladami F.A. Cook'a.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
156 / 164
<
>
Pomimo że tyle widać, to przyznam że zdjęcie jest moim utrapieniem. Do końca nie wiem co to za formacja... Pierwotnie obstawiałem iż mogą to być spadochroniarze, skupiłem sie przy tej tezie na hełmie który widać na stercie szpeju. Jednak ostatecznie stwierdziłem że jest to tył zwykłego hełmu a na ubiorach zimowych nie widac pikowania które było chrakterystyczne dla tego typu sortów w Luftwaffe. Później stwierdziłem że może Waffen SS, gdyż widac na ciuchach wzór przypominający "platana" zaś kokarda na furażerce żołnierza po środku jest zbyt jasna jak na zwykłą haftowana naszywkę. Jednak takie same plamy widac na każdej rzeczy na zdjęciu która ma odcień jasnoszary, więc raczej to nie wzór maskowania a błąd zdjęcia. Wychodzi więc że to jednak chyba Heer... Tak czy siak, ładnie widać ubiory zimowe które weszły do użytku w zimie 1942/43. Poza tym widac dwa kijki od nart, dwa mausery (z czego jeden po lewej razem z kijkiem. Przy kijku wbitym w śnieg widoczne jakieś pudełko, domyslam się że może to być etui do aparatu (prawdopodobnie skrzynkowego w tym przypadku). Rzeczony wczesniej hełm, w malowaniu zimowym. Vipoka- zwracam uwagę na jeden koński łeb (wyraźny) i kilka koni w głębi po lewej. Raczej jeszcze wciąż tereny Rosji ale napewno front wschodni.
Data dodania: 15 kwietnia, 19:03
Datowanie przedmiotu: 1942 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 47 razy od 15 kwietnia, 19:03
Reklama
Dodaj komentarz
15 kwietnia, 19:52
No widać tam jakieś łapy końskie a nawet uszy. W powiększeniu... :)
15 kwietnia, 19:21
Tak, potwiedzam koński łeb - jedna sztuka ale co do tych po lewej to nie potrafię rozpoznać...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.